utorok , 19 október 2021
Domov > Články > Ako liečiť a úspešne vyliečiť naše deti?

Ako liečiť a úspešne vyliečiť naše deti?

Share Button
liecit deti

Foto: FreeDigitalPhotos.net, autor: Paul

Mnohé z nás, mamičiek, z času na čas trápi otázka zdravia našich detí. Či už si niečo ,,prinesú’’ zo škôlky, školy, alebo prechladnú, pre nás, rodičov, táto nepriaznivá situácia predstavuje značný stupeň psychickej a fyzickej záťaže. Predovšetkým sa o naše detičky bojíme a prajeme si, aby boli čo najskôr a pokiaľ možno stále zdravé.

Keď dieťa ochorie, dôležité je nepanikáriť. Stres a strach nepomôžu ani dieťaťu, ani nám. Stres dieťa vníma a môže jeho stav iba zhoršiť. Treba si objektívne zhodnotiť aktuálny zdravotný stav a zvážiť, či sme schopní dieťa doma liečiť a vyliečiť sami a kedy vyhľadať odbornú pomoc.

Človek, ktorý je chorý a necíti sa dobre, potrebuje nával pozitívnej energie a podporu.

Dospelý si dokáže dodať energiu vnútorne cez svoju vieru aj sám, deťom ju však väčšinou musíme dávať my, dospelí. Udržiavať pozitívnu myseľ, odpútať pozornosť od choroby. Slovo ,,chorý/chorá‘‘ je pritom absolútne tabu. Zaberá veta ako ,,keď budeš veselá a veľa sa usmievať, pôjde kuci kuci preč.” Doma je vhodné udržiavať dobrú náladu a s dieťaťom sa veľa smiať.

Hoci v liečení nedám dopustiť na ,,starú overenú klasiku,‘‘ akou je cibuľa s medom, zázvorový čaj, cesnak na chlebík a sprej do nosa so soľou, moderná doba nám poskytuje jednoduchý prístup k informáciám ohľadne diagnostiky a liečby (internet) a dáva nám nové možnosti (napr. odsávačka hlienov pripojiteľná na vysávač).

Pravdepodobne neexistuje jediná všeobecná rada, ako dosiahnuť, aby naše deti boli stále zdravé. Najlepšie ich však poznáme my, rodičia. Vieme, ako dieťa reaguje a prežíva každodenné radosti, keď je šťastné, zdravé, ale aj keď ho niečo trápi alebo bolí. Snažíme sa zistiť, čo mu najlepšie pomáha, aká strava mu robí dobre, aká aktivita ho napĺňa a koľko lásky potrebuje. Najpevnejší základ pre zdravie mu vieme poskytnúť my, rodičia, rodina, priatelia. Venujme mu lásku a našu prítomnosť celým našim JA. Keď sa stane, že je dieťatko choré, doprajme jeho telíčku oddych a čas. Nič sa nedá urýchliť. Treba spomaliť a uvedomiť si, že zdravie je skutočne najdôležitejšie.

2846 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.