utorok , 28 september 2021
Domov > Články > Ako si udržať zdravú myseľ?

Ako si udržať zdravú myseľ?

Share Button
zdrava mysel

Foto: freedigitalphotos.net, autor: imagerymajestic

Návodov, ako si udržať zdravé telo, je veľa. Poznáte však recept pre udržanie zdravej mysle? V nasledujúcich riadkoch Vám popíšeme niekoľko položiek, ktoré sú doslova výživou pre myseľ.

Oddych, relax

Aj myseľ si musí občas oddýchnuť. Činnosti, pri ktorých ,,vypneme’’, ako práca v záhradke, upratovanie, leňošenie doma pri ,,telke‘‘, či masáž s príjemnou relaxačnou hudbou, dokážu zázraky.

Spánok

Na vykonávanie bežných denných aktivít potrebujeme dostatočné množstvo energie. Túto energiu môžeme síce nabrať aj jedlom, ale spánok nám určite nenahradí.

Pohyb a šport

Ak chceme podávať vysoké výkony v práci, je nevyhnutné nájsť si čas aj na pohyb alebo šport. Nezáleží pritom na tom, či pracujeme fyzicky alebo psychicky. Ak máme sedavé zamestnanie, niet lepšej odmeny pre myseľ, ako si ju prevetrať pohybovou aktivitou.

Zábava

Aby sme boli schopní vykonávať prácu alebo iné povinnosti, potrebujeme sa občas uvoľniť a zabaviť sa. Môžeme sa len tak vyvaliť na sedačke a zapnúť si v ,,telke‘‘ super film, alebo si zájsťs priateľmi na kávu či do klubu. Naša myseľ naberie pozitívnu energiu, ktorá nás naštartuje do bežného pracovného týždňa.

Rodina, priatelia

Aký by bol život bez rodiny a priateľov? Niet nad stretnutie v rodinnom a kamarátskom kruhu. Preberanie tém s ľuďmi, ktorí sú nám blízki, nás nútia zamýšľať sa nad rôznymi postojmi, názormi. Presúvajú naše myšlienky z práce do inej dimenzie, čo nám umožní psychicky sa uvoľniť.

Náš potenciál

Občas si doprajme čas iba pre seba. Je to čas, ktorý venujeme premýšľaniu nad nami, našimi záľubami, našim potenciálom. Ideálne je zájsť si do prírody alebo na miesto, kde nie je veľa ľudí. Vytvoríme tak priestor pre tvorivé myšlienky, ktoré nás môžu posunúť vpred.

Rozmýšľanie

Naša myseľ potrebuje neustály tréning. Vykonávanie pracovných úloh a premýšľanie nad riešením rôznych situácii udržuje našu myseľ v skvelej kondícii.

Pozitívne myslenie

Myslime pozitívne. Všímajme si pozitívne veci, život vnímajme ako dar a stretávajme sa s pozitívnymi ľuďmi. Náš život sa bude uberať pozitívnym smerom.

4395 Zobrazené celkovo 2 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.