utorok , 28 september 2021
Domov > Články > Krása ide zvnútra

Krása ide zvnútra

Share Button

Niektorí ľuKrasa ide zvnutradia majú čosi do seba. Vyžaruje z nich krása a energia. Obzeráte sa za nimi, obdivujete ich. Pritom nemusia mať dokonalú tvár, postavu, účes, oblečenie, či make-up. Čo je teda na nich také krásne? Prečo vyzerajú tak sviežo? V čom sú iní?

Odpoveď sa vám možno bude zdať príliš jednoduchá.

Veľmi záleží na tom, ako vnímame samých seba a ako sa cítime vo vlastnej koži.

Táto skutočnosť sa potom odrazí aj na tom, ako vnímame naše okolie a ako naše okolie vníma nás. Pravdepodobne každý z vás zažil,,zlý’’deň či týždeň, kedy sa cítil mizerne. Veci sa vtedy zdali všelijaké, len nie ružové. Čo myslíte, ako ste v tom čase pôsobili na ostatných?

Predstavte si vedľa seba dvoch ľudí. Jeden z nich je veľmi šťastný, veselý. Druhý je depresívny a smutný. Aké majú črty tváre? Ten vysmiaty má iskru v očiach, plné líca a ,,nákazlivý‘‘ úsmev. Naproti tomu ten smutný mračí čelo, medzi obočím má vrásky a v hlave mu pravdepodobne víria negatívne myšlienky.

Keď sme šťastní, vyzeráme mladšie, krajšie a priťahujeme si do svojho života ďalšiu krásu.

Mnohí z nás nemajú vzhľad modeliek a manekýnov, ale napriek tomu majú k sebe veľmi pozitívny vzťah. Cítia sa vo svojom tele skvelo a neriešia to, ako ich vníma okolie. Ostatní ich budú vnímať takých, ako sa cítia oni sami. Keď sú šťastní a sála z nich šťastie, ľudia v ich blízkosti to cítia. Kto sám seba neustále s kritikou pozoruje, pravdepodobne je nespokojný aj so svojím životom a okolím a ľudia to z neho vycítia.

Krása ide predovšetkým zvnútra. Kde sa pod povrchom skrýva šťastie a krása, tam vyžaruje aj navonok. Máme iba dve voľby. Žijeme buď v priateľskom vesmíre, kde nám všetko ,,hrá do karát’’, alebo v nepriateľskom, kde sa nám príliš nedarí a všetko je nedokonalé. Rozhodnime sa pre život v priateľskom vesmíre.Sme v ňom šťastní a krásni. Naše oči vyžarujú šťastie a krásu. Vyzeráme preto mladšie, priťahujeme k sebe ľudí a vieme, že svoj život a jeho krásy máme v našich rukách.

3177 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.