utorok , 19 október 2021
Domov > Články > Vykričte zo seba stres!

Vykričte zo seba stres!

Share Button
krici

foto: freedigitalphotos.net; autor: stockimages

Sú situácie, kedy nevieme, čo so sebou. Vnútorne sa ,,trasieme’’, zviera nám žalúdok, bledneme.. Je to stres, inokedy strach, hnev. Všetko sú to emócie, ktoré neprospievajú nášmu zdraviu, ani nášmu vnútornému pocitu šťastia. Nehovoriac o tom, že sa veľmi rýchlo prenášajú na ostaných. Najskôr stresuje mama, potom sa pridá babka, zľakne sa aj dedo a deti aj keď nevedia, o čo sa jedná, klepú sa s nimi, pretože dospelí sú predsa ich vzorom. Samozrejme, ideálne by bolo vyhnúť sa tejto situácii a zažehnať stres hneď, ako sa objaví. Ponúkame vám niekoľko možných spôsobov.

Vykričte zo seba stres

Zaujímavou voľbou je zo seba stres vykričať. Postup je jednoduchý. Ak nie ste sám v aute alebo v miestnosti, ale na otvorenom priestranstve, poobzerajte sa navôkol, či by ste svojim krikom nemohli niekoho poriadne vystrašiť. Ked je vzduch čistý, nadýchnite sa zhlboka a začnite kričať ako o život, z plného hrdla. Nepreprestávajte dovtedy, kým neucítite úľavu. V prípade potreby kričanie zopakujte. Výsledok vás milo prekvapí.

Vyskáčte zo seba stres

Táto voľba je vhodná pre tých, ktorí nebývajú v paneláku. Ideálnejšie je, ak vlastníte trampolínu, tam je to ozaj zaberák.

Vybehajte zo seba stres

Pre všetkých, ktorí by sa chceli zbaviť stresu pokiaľ možno ,,normálnym’’ spôsobom, je tu klasika v podobe behu, či rýchlej chôdze.

Zatlačte stres do steny

Zaujímavou voľbou je zatlačenie stresu do steny. Je to ideálna voľba takmer kdekoľvek, pretože steny sa nachádzajú v podstate všade, treba si len vybrať nejakú pevnú, najlepšie nie sadrokartón. Ruky položte na stenu a zaprite sa do nej, akoby ste ju chceli zhodiť. Tlačte až kým sa zvierajúceho stresujúceho pocitu nezbavíte.

Predstavte si niečo veľmi smiešne

Môže to byť čokoľvek. Nechcem ani len pomyslieť, čo všetko sa dá predstaviť, ale fantázii sa medze nekladú. Svojimi predstavami nikomu neublížime a keď nám to má pomôcť zbaviť sa stresu, tak prečo nie 🙂

Na záver ešte dve rady nad zlato. Môj starký hovorieval ,,Každej veci spôsob’’ a moja maminka mi poradila, že keď mám z niečoho obavy a strach, mám si opakovať ,,No a čo.’’ Skutočne to zaberá. Zaujímali by nás aj vaše skúsenosti so zvládaním stresu. Veľmi nás poteší, keď sa o tom s nami podelíte nižšie v komentároch.

9364 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.