utorok , 19 október 2021
Domov > Články > Poriadkom k šťastnému životu

Poriadkom k šťastnému životu

Share Button
Metla

Foto zdroj: http://www.freedigitalphotos.net; autor: SundayMorning

Upratujete radi, alebo ste skôr ten typ, ktorý radšej čo to vydrží, zatne sa a tajne dúfa, že niekto iný v rodine takú výdrž mať nebude? 🙂 Nebojte sa, nasledujúce riadky nebudú o metle či mope, ale o trošku inom upratovaní. Predstavíme vám 10 poriadkov, ktoré vás povedú k šťastnému životu..

 

  1. Poriadok doma

Poznáte ten beznádejný pocit, keď doma niečo hľadáte a aj napriek tomu, že to veľmi potrebujete, neviete to nájsť? Hľadáte, hľadáte a nič. V horšom prípade nájdete doma v špajzi namiesto uhoriek myš 🙂 Keď si vo veciach spravíte systém, ušetríte veľmi veľa vášho času a samozrejme aj nervov. Človek vraj hľadaním vecí strávi niekoľko dní až týždňov v roku. Nepochybujem, že by ste ten čas vedeli využiť oveľa lepšie.

 

  1. Poriadok v práci

Podobné pravidlo platí aj v práci. Uprataný pracovný stôl, či starostlivo dopĺňaný kufrík s náradím vám rozhodne prinesú viac pohody ako chaosu.

 

  1. Poriadok v rodine

Aj v rodine treba udržiavať poriadok. Tam má trošku inú podobu. Bez pravidiel a rozdelení úloh by nejedna rodina skrachovala z nedostatku síl a pochopenia.

 

  1. Poriadok vo vzťahoch

Dávanie sa dokopy a rozchádzanie sa, prípadne neustále striedanie hádok a udobrovaní. Nie je jednoduchšie tráviť čas s ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre? Uznávam, občas sa každému pritrafí zlý deň, ale načo si zo zlých dní urobiť pravidlo.

 

  1. Poriadok v hlave

Myšlienky na povinnosti, starosti, problémy, ufrflanú kolegyňu vás dopredu neposunú. Treba si utriediť to, kedy na čo myslieť. Keď ste v práci, áno, v poriadku, myslite na prácu. Keď ste doma a máte čas upratovať, ok, super, tak si kľudne zahrešte aký chliev zase váš pes po sebe zanechal 🙂 Načo však na to myslieť, keď ste s vašimi deťmi, vašim partnerom, partnerkou alebo s priateľmi.

 

  1. Priadok v cieľoch

Darmo by ste mali poriadok v skrini či na poličkách, keby ste nevedeli, čo od života očakávate, kam kráčate a čo vás napĺňa šťastím.

 

  1. Poriadok v pocitoch

Vytrieďte pocity. Preciťujte tie, pri ktorých sa cítite dobre. Posunú vás dopredu.

 

  1. Poriadok v strave

Myslím si, že každý človek chce žiť v zdravom tele. K tomu nepochybne patrí zdravá strava: ovocie, zelenina, strukoviny, kvalitné obilniny a zdravé maškrty 🙂

 

  1. Poriadok v tele

Mnohí sme naučení upratovať doma, v práci, v šatníku,… Na upratovanie a umývanie všetkého možného skutočne míňame neuveriteľne veľa času. Súhlasím, treba aj to. Porovnajme si však čas strávený napríklad upratovaním a čistením kuchyne s časom venovanému upratovaniu nášho tela. Na telo sa často zabúda. Pamätajte však, čomu venujete čas, to vo vašom živote prekvitá. Doprajte si občas očistné detoxikačné kúry.

 

10. Poriadok v živote

Poriadok v živote ako súhrn všetkých poriadkov. Cítite sa vo svojom živote šťastný/á? Ak si pred sebou posúvate podmienky, ktoré vás od šťastia odďaľujú, je načase s tým niečo urobiť. Šťastným človekom môžete byť teraz, tu. Áno, teraz hneď. Pocit hlbokého dlhodobého šťastia vám neprinese nové tričko či fáro, ale poriadok vo vašom živote.

3098 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.