piatok , 20 september 2019
Domov > Články > Už žiadne baktérie, mykózy či plesne! Prichádza nová generácia textílií SILVER+

Už žiadne baktérie, mykózy či plesne! Prichádza nová generácia textílií SILVER+

Share Button

PravdepoKatarinka (1)dobne mnohí z vás ste už zažili niektorú zdravotnú nepríjemnosť, akými sú kvasinky, ktoré sa zvyknú prejaviť ako gynekologické ťažkosti, alebo mykózy na rôznych častiach tela – na rukách, nohách,… Čo by ste povedali na to, že existuje bielizeň, ktorá vás nielenže zbaví týchto nepríjemností, ale aj potlačí nepríjemné pachy. Tento zázrak vám poskytnú textílie SILVER+. Sú utkané z polypropylenového vlákna s aditívom Biostat B3, do ktorého sú špeciálnou metódou aplikované častice striebra. Katarína Ježovicová, ambasádorka zdravia v organizácii RealWoman, autorka Projektu Zdravý Chrbát a predstaviteľka a tvár pre SILVER+ na Slovensku, nám v dnešnom rozhovore predstaví túto unikátnu prevratnú technológiu.

Katka, pracujete v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu už niekoľko rokov. Prezraďte nám, kedy a ako ste objavili technológiu SILVER+?

Keďže som už v minulosti mala vážny gynekologický problém, ktorý sčasti súvisel s ťažkosťami, o ktorých hovoríme, rozhodla som sa riešiť ho alternatívne a ako sa hovorí, odvtedy “na toto ucho dobre počujem”. Samozrejme viem, koľko žien má v dnešnej dobe problém s “lokálnou imunitou” vo vaginálnom tkanive, veď štatistiky hovoria, že 70% žien v čakárni u gynekológa sa lieči na opakovanú mykózu.

Vrámci stretnutia na RealWoman klube a rozhovoroch o čisto ženských problémoch, sa mi dostal do rúk leták o bielizni SILVER+: Stop baktériám, mykózam a plesniam! Okamžite ma zaujalo aj to, že bielizeň je registrovaná ako zdravotnícky prostriedok tr.1 a má tento certifikát pre celú EÚ. A začalo skúšanie, testovanie. Na sebe, na príbuzných, na kamarátkach :). Všetky boli nadšené a dovolím si tvrdiť, že 90% z nich si už inú bielizeň neoblečie.

Keď má problém s mykózou žena, musí ho mať aj partner. Tak sa začalo testovanie pánskych SILVER+ boxeriek. Následne sme s priateľmi otestovali úplne všetko, od ponožiek, nátelníkov, termobielizne, tričiek na šport, atď. Oslovila som dokonca svojich klientov, aby som získala čo najviac informácií, pripomienok, kritiky, pocitov.

Z týchto všetkých skúseností mám potrebu zdielať moje nadšenie pre produkty SILVER+ hlavne preto, aby sme automaticky nesiahali po liekoch. Veď koľko žien sedí v čakárni u gynekológa kvôli mykóze a už aj tri roky a opakovane dostáva tie isté antimykotiká….

Na ako princípe funguje Striebro v textíliách SILVER+ ?

Antibakteriálne účinky striebra sú známe už od dôb starého Ríma, keď boli používané k jedlu strieborné taniere, strieborné misy, do vody sa vkladali strieborné mince. Jediným, spoločným dôvodom bolo udržať vodu a jedlo čo najdlhšie bez choroboplodných zárodkov a predchádzať rôznym chorobám. 

Častice striebra ničia a bránia rozmnožovaniu baktérií, plesní, húb, kvasiniek a potlačujú nepríjemné pachy. Textilné výrobky SILVER+ s aplikovanými iónmi striebra nespôsobujú žiadne alergie. Častice striebra sú do polypropylénového vlákna, ktoré je jedno z najľahších vlákien, aplikované takým spôsobom, že sa nemôžu z neho uvolniť, preto neprechádzajú z vlákna do pokožky. Antibakteriálne účinky sú tak zachované počas celej doby ich životnosti. Bielizeň sa ošetruje ako bežná spodná bielizeň.

Textílie SILVER+ sú dokonca úžasným prostriedkom pri prevencii a liečbe atopického ekzému, ktorý je jedným z najčastejších chorôb kože. Liečba atopického ekzému je v súčasnej dobe symptomatická – teda namierená proti prejavom ochorenia, nie príčine. Spočíva v podávaní liekov vonkajších, vnútorných a v úprave životosprávy. Máme veľmi dobré skúsenosti a pozitínu odozvu rodičov detí trpiacich na atopický ekzém. Napríklad detskú antibakteriálnu termobielizeň využívajú deti zároveň ako pyžamko či domáce oblečenie.

Bielizeň slúži ako prevencia proti plesniam, ekzémom a urýchľuje hojenie, ak už problémom trpíte.

Aké boli reakcie ľudí, keď si tieto produkty vyskúšali ,,na vlastnej koži?‘’

Reakcie boli famózne. Ženy si kupovali hneď niekoľko kusov bielizne, aby mali tie zdravé nohavičky na každý deň. Pocítili aj to, že ich ochrana výrazne vzrástla a dokonca ustúpili problémy s močovými cestami. O každom jednom produkte sa dá povedať, že je unikátny. Ich predaj hovorí za všetko.

Textílie SILVER+ plnia okrem funkcie oblečenia aj zdravotnú funkciu. Väčšina zdravotných odevov a pomôcok nie je veľmi estetická. Ako sa výrobcovia popasovali s touto stránkou?

Práve tu výrobca siahol po dámskych strihoch veľmi známej americkej značky Victoria Secret a pánskych modelov Calvin Klein alebo Hugo Boss. Čo sa týka nátelníkov a doplnkových produktov, sú strihy dlhodobo prispôsobované potrebám zákazníkov, o čom svedčí slimfitový strih u pánov.

Aké výhody prináša nosenie bielizne s technológiou SILVER+?

Nátelníky, tričká a termobielizeň veľmi dobre odvádzajú pot a eliminujú zápach. Majú absorpčné, priedušné schopnosti, sú pružné a poskytujú komfort pri nosení. Ničia baktérie počas celej doby životnosti a sú nedráždivé, netoxické, bez alergických reakcií. Výborne plnia funkciu termobielizne v zimnom období. Vysoká elasticita zaručuje voľnosť pohybu, sú priedušné, ľahké, vynikajúcou prevenciou proti plesniam, ekzémom. Sú veľmi presvedčivé v extrémnych pracovných podmienkach (hasiči, polícia, armáda). Textília zachováva svoje vlastnosti počas celej doby životnosti. Je laboratórne dokázaný konštantne neznížený, permanentne antibakteriálny účinok textílie aj po 60tich cykloch prania. Polypropylénové vlákno je najľahšie zo všetkých, je takmer nevsiakavé, má nadpriemernú pružnosť, vysokú pevnosť a odolnosť voči oteru. Úplne zásadná je chemická internosť textílie. Je odolná voči kyselinám a zásadám, oxidačným a redukčným činidlám a nereaguje na chemické látky vylučované potením.

Ponožky spĺňajú najvyššie estetické, funkčné a zdravotné požiadavky pre pohodlie vašich nôh. Sú vhodné aj do prostredia vyžadujúceho zvýšené hygienické požiadavky (zdravotníctvo, farmácia, potravinárstvo, armáda, hasiči, polícia a pod.) pre ichvýrazné antibakteriálne účinky (ničia baktérie, plesne, kvasinky, huby). Vstrebávajú pot, likvidujú baktérie a pohlcujú zápach nôh aj po celodennom nosení. Urýchľujú hojenie rán a odrenín, liečia ochorenia vírového pôvodu – ako napr. bradavice. Sú netoxické, nedráždivé, nevyvolávajú alergické reakcie a majú schopnosť absorpcie, sú priedušné, pružné a poskytujú pocit komfortu.

Sú výrobky SILVER + certifikované?

Všetky ponúkané produkty značky SILVER+ sú zdravotne certifikované inštitútom testovania a certifikácie ITC ZLÍN, a.s., platnými pre celú EÚ, Registrácia Ministerstva zdravotníctva ČR.

Aká je vízia do budúcna? Bude sa rad zdravých produktov rozrastať?

Už sa tak aj deje. Máme k dispozícii unikátnu výbavu pre tehotné mamičky a ženy po pôrode. Sekcia Maternity.

Kde všade sa dajú produkty Silver+ zakúpiť?

Už teraz nás oslovilo niekoľko odberateľov, ktorí by si chceli naše produkty zaradiť do portfólia. Sú to väčšinou obchodíky so zdravou stravou, Bio shops, lekárne, ale i predajcovia spodnej bielizne a produktov pre tehotné ženy, ženy po pôrode a pre novorodencov-detské obchodíky. Máme víziu sprístupniť tento jedinečný produkt každému na Slovensku. Týmto by som chcela vyzvať záujemcov o obchodnú spoluprácu, aby nás neváhali kontaktovať. Ako hlavný distribútor máme pripravenú širokú škálu obchodných možností. 

Ďakujem za krásny a inšpiratívny rozhovor.

silver+ logo šedá.

www.silver-plus.sk

obchod@silver-plus.sk

4617 Zobrazené celkovo 4 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.