utorok , 26 október 2021
Domov > Články > Štefan Stančík: Výsledky homeopatickej liečby sú najviac vidiet´ v zdravotnom stave, ale časom si uvedomíme aj krásne zmeny, ktoré sa udiali v našom živote

Štefan Stančík: Výsledky homeopatickej liečby sú najviac vidiet´ v zdravotnom stave, ale časom si uvedomíme aj krásne zmeny, ktoré sa udiali v našom živote

Share Button

stancik fotoChoroba nie je náš nepriateľ, ale naopak. Choroby a ich symptómy nám ukazujú cestu k vyliečeniu. Ak ich od začiatku potlačujeme chemickými liekmi, sťahujú sa z menej dôležitých orgánov na tie najdôležitejšie, napr. pľúca, srdce, ľadviny atď. A náš celkový zdravotný stav sa zhoršuje aj napriek počiatočnej úľave. Pre mnohých ľudí je homeopatická liečba prvou voľbou pri mnohých zdravotných ťažkostiach, pretože uzdravuje bez vedľajších nežiadúcich účinkov. Niektorí z nás s touto formou liečby ešte skúseností nemajú a radi by sa dozvedeli, na akom princípe funguje, ako homeopatická liečba prebieha a čo všetko môžeme homeopatiou liečiť. Som veľmi rada, že vám môžem ponúknuť rozhovor so skúseným homeopatom Štefanom Stančíkom.

Prezraďte nám, čo Vás priviedlo k homeopatii? Aký je Váš príbeh?

Po páde režimu som na lekárňach videl nápis homeopatia a pod tým znamienko plus a vedľa mínus, ako znak harmonie. Mal som pri tom zvláštny pocit, že toto do lekárne nepatrí, že je to niečo nové, ale pritom aj najstaršie na svete. Niečo ako nekonečný vesmír a nekonečná pravda. Tento pocit vo mne aj potvrdilo správanie lekárnikov, ktorí v snahe vysvetlit´ mi pojem homeopatia, každý tvrdil niečo iné. Tak som sa začal o homeopatiu zaujímat´. Tiež som navštívil homeopata, ktorý mi predpisoval lieky veľmi zriedkavo a vysvetlil mi, že to tak úplne stačí a tiež mi poradil neužívat´ žiadne iné chemické preparáty. Predtým som bol liečený na angínu s katastrofálnym výsledkom-päť chronických diagnóz, medzi nimi aj chronická angína, čo je veľmi zaujímavé v súvislosti s liečbou antibiotikmi.

Homeopatia sa opiera o základný princíp – liečbe podobného podobným. Odtiaľ pochádza aj názov homeopatia. Čo presne homeopatia znamená?

Homeopatia, tak ako ju ja používam, má najvýstižnejší výraz duchovná liečba, to ale neznamená, že by neriešila telesné problémy-práve naopak, lebo naše telo je len zhmotnená čast´ duše.

Kedy by sa mal človek obrátiť na odborníka – homeopata?

Hned´ akonáhle sa vyskytne nejaký problém, ktorý  nám ani nepripadá ako zdravotný. Homeopatia rieši skoro všetky problémy týkajúce sa životných situácií. Samozrejme výsledky sú najviac vidiet´ v zdravotnom stave, ale časom si uvedomíme aj krásne zmeny, ktoré sa udiali v našom živote.

Čo všetko sa dá homeopatiou liečiť?

Skoro všetky problémy, ktoré nám život prináša, aj keď nič nie je na 100 percent a záleží na všetkých okolnostiach. Poctivou a vytrvalou prácou sa dajú dosiahnut´ dobré výsledky, často aj pri velmi závažných prípadoch.

Pred začiatkom liečby je potrebné absolvovať homeopatické interview, ktoré predstavuje osobné stretnutie a vzájomný rozhovor terapeuta s pacientom. Aký je jeho význam a aktorých oblastí sa tento rozhovor týka?

Nie pred zahájením, ale rozhovor je začiatok a hlavná čast´ liečby. Je na prvý pohľad veľmi jednoduché-niekoľko hodín počúvam pacienta. Všetko je podmienené predovšetkým týmto rozhovorom.

Je takáto liečba kratkodobá alebo skôr dlhodobá zaležitosť?

Záleží na človeku,ako to cíti a čo chce riešit´. Homeopatia je cesta na celý život, ak má mat´ úplný zmysel, aj keď kontroly sú časom len tak raz za pol roka, raz za rok.

Ako vyzerá homeopatický liek a z čoho sa skladá?

Homeopatický liek može byt´ prakticky z čohokolvek, záleží na tom, či boli s ním urobené skúšky, takzvané proving. Dnes poznáme štyri ríše liekov-rastlinná, minerálna, živočíšna a nosody-sarkody-lieky vyrobené z chorých a zdravých tkanív.

Nie každý vie, že počas homeopatickej liečby sa pacientovi môže na začiatku stav zhoršiť a potom sa bude postupne uzdravovať. V čom to spočíva?

Na toto každého upozorním a aj tak sa stretávam s rozporuplnými reakciami od ľudí. Na začiatku im to nevadí, ale potom, ak k tomu dôjde, tak sú sklamaní a často nepríjemní ku mne. Je to následkom toho, že ochorenie ide na povrch. Je nebezpečné do tohto blahodárneho priebehu liečby zasahovat´.

Do akej miery je homeopatia schopná pacientovi pomôct? Ako rozpoznať, kedy by sme mali vyhľadať lekára – odborníka klasickej medicíny?

To sa nedá jednoznačne povedat´, niekedy vo všetkom, niekedy len v niečom-hlavne na začiatku liečby, je to častokrát náročné na trpezlivost´ trpiaceho. Vždy, kedy je klasická medicína vhodná, tak to dokážem posúdit´, mám medicínske znalosti vrámci homeopatickej fakulty. Ide hlavne o úrazy, infarkty, embólie, prasknuté žalúdočné vredy atď.

Aký je všeobecný postoj ľudí k homeopatii? Inklinujú k nej mladšie alebo skôr staršie generácie?

Kolko ľudí, toľko názorov a postoje nevyjadrujú pravdu o homeopatii, ale jej výsledky, ktoré sa z komerčných dôvodov zatajujú. Záujem o homeopatiu majú všetci ľudia, ktorí potrebujú pomoc a ktorí sa dozvedeli o výsledkoch homeopatie.

Aký je postoj homeopatov k očkovaniu, prípadne Váš názor vyplývajúci zo skúseností? Dajú sa homeopatiou liečiť trvalé zdravotné následky očkovania?

Nie som odborník na očkovanie a ani nedokážem posúdit´ štatisticky výsledky očkovania. Skutočnost´ je taká,že som sa nestretol s dobrým účinkom,lebo ten je hlásaný len hypoteticky, ale poškodenie zdravia očkovaním u detí som zažil u mamičiek, čo sa boli u mňa poradit´. Popisovali veľmi nepríjemné situácie, ktoré tiež nikto nechce zverejnit´ a ani médiá nemajú záujem o to. Veľmi dávno na Markíze niečo prebehlo, no bolo to veľmi rýchlo zamlčané a v Čechách sa nedávno prevalila aféra, pri ktorej sa dokonca jednalo o smrť dieťatka.

Zdravotné následky očkovania sa dajú liečit´, ak sa pomocou homeopatického rozhovoru nájde správny liek.

Žijeme v dobe, kedy aj malé detičky berú antibiotiká a mnohé zbytočné lieky na bežné diagnózy, niektoré aj niekoľkokrát ročne. Mnohí ľudia sa ani nepokúšajú liečiť seba a svoje deti prírodnou cestou. Čo myslíte, kde nastala chyba?

Chyba sa stala už vtedy, keď pseudovedci zaviedli scestné teórie o zdraví a liečbe a tie sa ďalej zdokonalovali, homeopatia to plne dokázala a vrchol všetkého je, že sa s ľudským zdravím začalo kšeftovat´ a jediný zákon pre zdravotníctvo-čím viac chorých, tým lepšie kšefty.

Stretli ste sa už s prípadom, kedy homeopatia skutočne dokázala zázraky?

Nestretol, sám som ich robil, stačí sa pozrieť na prípady na mojich webovkách, sú to všetko ľudia, ktorým medicína nepomohla a ja som ich uzdravil a to len vdaka tomu,že robím moju čistú homeopatiu, ani nehovorím už klasickú,lebo dnes si hovoria klasickí homeopati aj tí, ktorí nectia princípy homeopatie úplne, je to len pochopiteľné a nie vždy vyložene zlé, ale ja idem cestou pre pacienta, aj keď sa mu to nepáči, cieľ je vyliečit´ a nie sa zapáčit´-aj keď aj to je samozrejme treba, ale nie za cenu porušenia zásad homeopatie.

Môžu sa homeopatiou liečiť aj zvieratá?

Áno, homeopatia pomáha aj zvieratkám, len tam úspech nie je tak samozrejmý, lebo zvieratká nekomunikujú a musíme sa spoľahnút´na to, čo nám o nich povie ich majiteľ.

Od r. 1992 sa liečite sám pomocou homeopatie. Do akej miery Vám homeopatia zmenila život?

Mne homeopatia zmenila život úplne. V 30tich rokoch som bol mrzák-telesne aj duševne, teraz mám 53 a som zdravotne úplne v poriadku a nesiem na pleciach daleko tažšie úlohy, lebo vládzem. Človek má robit´ všetko so zápalom a čistou dušou, inak to nemá význam.Vo svojom okolí sa nestretávam s pochopením,ale aj to je len taká skúška vytrvalosti a pre mňa nie sú hlavné nejaké názory, ale skúsenosti mojich pacientov a po poznaní tohto sveta som sa rozhodol žit´ len pre nich, len pomáhat´ má zmysel a aj keď to nenesie bohatstvo ani vdačnost´, či uznanie, je to to najkrajšie na svete.

Na záver nám ešte prezraďte, akým mottom sa v živote riadite?

Ako som už spomenul vyššie, pomáhat´ bez ohľadu na svoj prospech, vdačnost´, či uznanie spoločnosti, to nechávam iným, nepotrebujem to.

Veľmi pekne Vám ďakujem za rozhovor.

Viac info nájdete na http://www.klasickahomeopatia.sk/

klasicka hom - Copy

 

13040 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.