utorok , 26 október 2021
Domov > Články > Povedzte ,,zbohom‘‘ zdraviu škodlivej kozmetike

Povedzte ,,zbohom‘‘ zdraviu škodlivej kozmetike

Share Button

V poslednoKrasam čase stretávame stále viac ľudí, ktorých pleť negatívne reaguje na chemické látky, ktoré sú bežne obsiahnuté v kozmetických prípravkoch. Často sa jedná o svrbenie, alergické reakcie, precitlivelosť pokožky. Koža dokáže vynikajúco vstrebať všetko, čo na ňu nanesieme. Preto chemické látky, pomocné látky, parfumy a konzervačné látky ako vazelína, minerálny olej alebo glycerín, ktoré sa nachádzajú v bežnej kozmetike, ostávajú v tele dlhý čas ako toxické látky. Nezdravé silikóny síce dokážu vyhladiť pleť a pigmenty vám farbu síce doladia, ale ich efekt vydrží maximálne kým si tvár neodlíčite alebo neumyjete. Lákavejšia predstava by bola kvalitne vyživená pleť po aplikácii prírodnej kozmetiky či prírodného oleja lisovaného za studena. V prípade kozmetiky predsa neukazujeme produkt či značku, ale výsledok.

Taktiež chemické farbenie vlasov nikto nepovažuje za zdraviu prospešné. Napriek tomu ľudí neustále farbiacich si svoje prirodzene krásne zdravé vlasy neubúda. Ideálnou voľbou pre zdravé vlasy je prírodná farba z henny. Vlasom dodá tón, lesk a navyše ich krásne vyživí.

Predstavme si top päťku produktov prírodnej kozmetiky

Aj keď všetky produkty bio kozmetiky sú mimoriadne kvalitné, predsa len existuje akýsi rebríček favoritov. Do top päťky výrobkov, ktoré si po prvom použití obľúbi takmer každý, by sa dali zaradiť nasledujúce výrobky.

Hennahenna-farba-praskova-hneda

Henna na vlasy je ideálny prostriedok pre všetky ženy, ktoré chcú získať krásnu farbu vlasov bez akejkoľvek chémie. Stačí si vybrať svoj obľúbený odtieň, namiešať zmes s použitím citrónovej šťavy, octu, kávy alebo čaju a naniesť na vlasy. Okrem toho, že ich zafarbí, pôsobí aj na kvalitu a pevnosť vlasov. Vďaka používaniu henny sa vlasy nemastia, no pokožka hlavy nie je ani príliš vysušená. Henna vytvára na vlasoch akýsi ochranný obal, ktorý zabraňuje negatívnym vplyvom vonkajšiehkokosovyolejo prostredia.

Kokosový olej

Fanúšikovia bio kozmetiky ho milujú najmä pre jeho krásnu vôňu. Nemenej však i pre jeho pozitívne účinky na všetky typy pleti. Ocenia ho najmä ľudia s namáhanou a mimoriadne vysušenou pokožkou. Pomáha tiež pri problémoch so suchými vlasmi a je dokonca účinný aj pri diétach. Kokosový olej totiž možno používať i v kuchyni.

Ružová vodabio_ruzova_voda_akamuti

Ruža je už oddávna pre pokožku akýmsi elixírom. Jemná destilovaná ružová voda pokožku upokojuje, skrášľuje, ale i osviežuje. Je vynikajúca na spálenú pokožku po opaľovaní a možno ju používať aj ako odličovač. Ružová voda je luxusná každodenná starostlivosť o pleť s príjemnou vôňou.

bambucke_maslo_akamutiBambucké maslo

Všestranné bambucké maslo milujú tehotné ženy, pretože je prevenciou strií aj celulitídy. Milujú ho i mamičky, pretože jemne ošetruje podráždenú detskú pokožku. A vďaka jeho hydratačným a vyživujúcim schopnostiam ho milujú i všetci tí, ktorí trpia suchou a svrbiacou pokožkou.

Arganový olejbio_arganovy_olej_akamuti

Je obľúbený najmä preto, že sa postará o pokožku, vlasy a tiež nechty. Má antiseptické vlastnosti a tak pomáha i pri kožných ochoreniach. Využíva sa aj pri starostlivosti o detskú pleť. Prečítajte si o ňom viac alebo si ho tiež môžete kúpiť tu.

Tieto produkty síce patria k tým najpopulárnejším. No na stránke www.bionatural.sk si každý milovník bio kozmetiky iste nájde svojho vlastného favorita!

bionatural

4356 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes