sobota , 25 september 2021
Domov > Články > Gong, pradávny nástroj prinášajúci harmóniu a šťastie

Gong, pradávny nástroj prinášajúci harmóniu a šťastie

Share Button

100_0086 (2)Keď príde šťastie, začína pravé liečenie!

Tento výrok popisuje stav vytvárania celistvosti, ktoré sa označuje ako TAI LOI , čo sú dva čínske znaky znamenajúce „šťastie už prišlo“.

Tieto dal vpísať v roku 600 p.n.l Buddha na všetky posvätné Gongy, ktoré vtedy existovali. Gong je hudobný nástroj, ktorý vytvára najrezonujúcejšie tóny spomedzi všetkých známych nástrojov. Jeho vibrácie môžete cítiť v každej jednej bunke vášho tela. Vytvára dlhé neprerušované vlny tónov. Tieto vlny sa zhusťujú vo okolitom priestore a vytvárajú plnosť absolútneho zvuku, do ktorého sa človek ponorí.

Úvod do alchýmie tónov

Gong je archaický hudobný nástroj, ktorý vznikol v dobe bronzovej niekedy medzi 4000-3000 rokov p.n.l na Ďalekom východe. Je pomenovaný podľa zvuku, ktorý vydáva. Vraví sa, že G_DSC2065ong prišiel na Zem, aby sa jeho prostredníctvom mohlo šíriť OM, zvuk života.

Človek nie len vníma zvuk Gongu, ale ho aj cíti, čím nastáva úžasné spojenie mysle a srdca. „Pocitové“ tóny počujeme ušami, tak ako ich vnímame každou jednou bunkou tela, vo svaloch, kostiach, šľachách, orgánoch. Tým sa naše telo stáva jedným veľkým „uchom“, preto sa aj jedna z terapií nazýva Gong kúpeľ. Doslova sa kúpete zo vibráciách zvuku, ktoré vami prechádzajú, čo vytvára hlboké stavy pohody, až extázy.

Vedecké vysvetlenie prečo je Gong tak mocným nástrojom je fakt, že jeho počúvaním sa vie človek dostať do iných stavov vedomia. Z bdelého stavu beta, sa dostávame do alfa (logika je nahradená predstavivosťou), theta (intuícia a vizualizácia) a nakoniec delta (vrodená inteligencia). Samoliečebné procesy nastávajú, keď je človek v delta vedomí.

Aké vplyvy má Gong?

Prežitky, ktoré človek pociťuje keď leží vo zvukovom poli gongu sú veľmi ťažko opísateľné slovami. Je to doslova zážitok z iného sveta. Don Conreaux, Gong Majster, ktorý už viac ako 40 rokov učí o sile Gongu vo svojej knihe Magnum Opus of the Gong opisuje päť rôznych stavov, ktoré človek zažíva:

  1. Dematerializácia: človek nemá pocit fyzického tela
  2. Levitácia: stráca sa pocit gravitácie
  3. Omladenie: extatické pocity plnosti životnej sily
  4. Vnútorný pokoj: človek prestáva mať pojem o plynutí času
  5. Nesmrteľnosť: človek má pocity plynutia vedomia bez tela, kedy sa stráca strach zo smrti

Najkrajšie na Gongu je, že nikdy ten Maitreya for invitationzážitok nie je rovnaký. Vždy vám prinesie niečo nové, nečakané. Moje prvé stretnutia s Gongom, kde som bola ako účastník začínali s uvoľňovaním fyzického tela. Odchádzali bloky, stuhnutia, bolesti. Cítila som sa ako v perinke. Potom som sa vybrala ďalej, dostala som možnosť sa stretnúť s mojimi spirituálnymi zvieratami, dostala som odpovede na mnohé otázky. V neposlednom rade jeden z najväčších darov, ktoré mi Gong priniesol je navrátenie intuície a krásne momenty absolútneho spojenia so samou sebou. Je to zvláštne, keď otvoríte oči, nemáte žiadne vizuálne obrazy, len viete, že ste boli doma.

Majstri Gongu v Bratislave

Bratislava sa dostala na mapu európskeho turné majstrov Gongu a spirituálnej hudby s názvom Tone of Life Mysterium Tremendum. V júni sa predstavia na podujatí, ktorého hlavným zámerom je podporovať kvantovu zmenu vedomia poslucháčov a navodenie stavu jednoty. Kombináciou alfa a omega hudby sa zažije publikum hlboký stav tu a teraz. Každý koncert je venovaný svetovému mieru a ponúka priestor pre liečenie prostredníctvom holistického súzvuku Gongu a mystických akordov.

Autor: Andrea Bajnoková (http://vlnazdravia.sk/gong-festival/)

Gong Trance koncert_DSC1831

transformačný zážitok hudobného mystéria

spojenie Matky Cosmo Gong a iných gongov s archaickými a modernými nájstrojmi spolu so spevom

kombinácia alpha a omega hudby

hlboký stav “tu a teraz”

prinesenie pocitu pokoja a spojenia prostredníctvom zvuku

Relaxačno-meditačný koncert za svetový mier
5. jún o 19.00

Stredisko kultúry Nové Mesto

Vajnorská 21 Bratislava

http://vlnazdravia.sk/gong-festival/

vlna zdravia

 

 

 

3488 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes