utorok , 26 október 2021
Domov > Články > Krásny príbeh mamičky Zorky. Nájdi si prácu, na ktorej Ti naozaj záleží a Tvoj život sa zmení

Krásny príbeh mamičky Zorky. Nájdi si prácu, na ktorej Ti naozaj záleží a Tvoj život sa zmení

Share Button

DeepGirlSK-jaMožno už krásne originálne a s láskou navrhované tričenká pani Zorky poznáte. Ak aj nie,  nech sa páči, ponúkame vám jej inšpirujúci príbeh.

Motto: “Nájdi si prácu, na ktorej Ti naozaj záleží, a Tvoj život sa zmení. Zabudni na zvyčajné nábory, inzeráty, pohovory… Rob to, čo miluješ. A začni hneď teraz, pretože Tvoj sen sa naplní vďaka Tvojej vášni pre kreativitu a dizajn.” – Marios Lublinski

Vždy ma to ťahalo na tvorivé chodníčky, ale v mojej rodine sa to nestretlo s pochopením a aj napriek tomu, že som v roku 2001 urobila talentovky na jeden z kreatívnych odborov, nedovolili mi ho ísť študovať a musela som ísť na takú školu, čo mala v očiach rodičov a starých rodičov punc serióznosti – “a nie nejaká reklama”. “Seriózna” práca v “serióznej” kancelárii ma však ubíjala a mojim relaxom, koníčkom a neskôr čiastočným úväzkom sa stal grafický dizajn, ktorého som sa nikdy nevzdala.

 Potom prišla prvá materská a s dieťatkom (ešte v brušku) aj návaly DSC_0354múz a inšpirácií – akoby mi dalo krídla. Veľmi rýchlo sa mi totiž “objedli” všetky tie macíky, zvieratká, autíčka na bábätkovských oblečkoch… Tak som si jedného večera sadla za počítač a urobila zopár návrhov, ktoré boli originálne, vtipné a trochu aj s nadhľadom 🙂

 Časom som dizajnom na mieru obdarovala aj dietky mojich kamarátok či príbuzných, a ich nadšenie ma motivovalo k tomu začať tvoriť “verejne”. S pomenovaním značky som problém nemala, pretože “kura” sa ťahá so mnou už od detstva, kedy som bola mamino kuriatko… no “a to Kura Harabura” je z ľudovej detskej hry (Hra na sluhu)

http://zlatyfond.sme.sk/dielo/1089/Kollar_Narodnie-spievanky-2-Hry-zabavy-obycaje-a-obrady-so-spevom-spojene/2

 🙂

 Nechcem sa tu teraz hrať prehnanú skromnosť, ale naozaj som nečakala až takú odozvu. Preto som po cca. prvom tucte objednávok zakúpila vyše 30-kilový nažehlovací lis a objavila neskutočne kvalitné nažehľovačky z USA, ktoré sa ako keby vpijú do látky, dajú sa naťahovať, neprDSC_0064askajú a krásne držia 🙂

 Z počiatočnej ponuky bodyniek pre bábätká som na základe veľkého dopytu maminiek rozšírila ponuku aj o detské a dospelácke tričká a onedlho by k nim mali pribudnúť aj krásne žiarivé a farebné tričká na dojčenie.

 Keďže som kontaktná mama, rodičovstvo si neviem predstaviť bez dojčenia, nosenia či spoločného spania… a práve tieto témy sú najčastejšie v mojich dizajnoch a neraz vychádzajú z reálneho  života. Najviac motívov mám práve v kolekcii “dojčenie” 🙂 Pri kúpe hociktorého výrobku z nej majú zákazníci zároveň možnosť prispieť 1 € pre občianske združenie MAMILA a tak pomôcť s dojčením ďalším bábätkám a deťom. Doposiaľ som vyzbierala a odviedla na účet Mamily 75 Eur 🙂DSC_0056

 Najpredávanejšie motívy z e-shopu sú takisto dojčiace:

CICAVEC SLOVENSKÝ:

https://kuraharabura.sk/produkt/cicavec/

https://kuraharabura.sk/produkt/cicavec-2/

MLIEČNY BAR

https://kuraharabura.sk/produkt/mliecny-bar-u-mamicky/

https://kuraharabura.sk/produkt/mliecny-bar-u-mamicky-2/

a nosiace:

NOSÍM SA PRI SRDCI

https://kuraharabura.sk/produkt/nosim-sa-pri-srdci/DSC_0046

https://kuraharabura.sk/produkt/nosim-sa-pri-srdci-2/

 

Veľmi pekne vyzerajú aj sety, či už pre rodinu alebo súrodencov.

V čase, keď budete čítať tento článok, už asi budem mať pri srdiečku druhého synčeka a s ním istotne prídu ďalšie motívy, tak nezabudnite sledovať:

e-shop: www.kuraharabura.sk

Facebook: https://www.facebook.com/KuraHaraburaSK

Ďakujeme! 🙂

——————————-

Prezentáciu Zorkinej tvorby nájdete na jej oficiálnej webstránke: www.deepgirl.sk. Venuje sa najmä brandingu a vytváraniu korporátnej identity, dizajnu bookletov pre hudobné kapely a portrétnej fotografii. V rámci dobrovoľníckej činnosti aktívne podporuje občianske združenie MAMILA, o.z., pre ktoré pripravuje letáky, plagáty a inú marketingovú grafiku, či fotí dojčiace mamy s ich deťmi, aby prezentovala dojčenie ako normu.

 

3493 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes