utorok , 19 október 2021
Domov > Články > Zuzana Dlhopolcová: Naše telo je ako orchester. Stačí, že jeden z hudobných nástrojov je rozladený a na interpretácii skladby sa to hneď prejaví.

Zuzana Dlhopolcová: Naše telo je ako orchester. Stačí, že jeden z hudobných nástrojov je rozladený a na interpretácii skladby sa to hneď prejaví.

Share Button

Terapeutické lIMG_20151013_122801adičky sú úžasná vec. My ich doma používame takmer na všetko. Keď nie sme vo svojej koži alebo v 100% nej fyzickej forme, alebo len tak preventívne ako relax. Šikovne nahradia chemické lieky klasickej lekárničky, pretože pôsobia priamo na tok Vašej životodarnej energie, na Vašu auru. Nedajú sa spotrebovať ako iné zdravotné podporné prostriedky. Keďže v tomto odbore nie som zrovna odborník, ale len spokojný užívateľ, rozhodla som sa ohľadne tejto témy osloviť pani Zuzanu Dlhopolcovú. Výsledkom je krásny rozhovor, v ktorom sa dozviete o využití ladičiek u detí, dospelých, ako aj u Vašich domácich miláčikov.

Pani Zuzana, mnohých našich čitateľov by zaujímalo, čo sú to terapeutické ladičky a ako na nás pôsobia svojimi vibráciami a zvukom?

Terapeutické ladičky sú podobné ladičkám, s ktorými pracujú koncertní majstri pri ladení hudobných nástrojov. Vyzerajú vizuálne podobne, ale ich účel je úplne iný.

Sú to kovové vidlice, ktoré sa úderom o tvrdú gumovú podložku alebo o ruku rozkmitajú a vydávajú príjemné počuteľné chvenie. Každá ladička má presne stanovený kmitočet (frekvenciu) a od toho sa odvíjajú jej terapeutické vlastnosti. Pôsobí nie len vibrácia ladičky,   ktorú pociťujeme na tele, ale aj zvuk, ktorý vydáva. Používajú sa prikladaním na presne určené body, čím sa usmerňuje prúdenie energie v energetických dráhach človeka, alebo bezdotykovým spôsobom, v určitej vzdialenosti nad zvoleným miestom na tele. Keďže zvuková vlna má určitú dĺžku (dosah merateľný v dĺžkových mierach), môže tak ovplyvňovať nie len fyzické, ale aj jemnohmotné telo.

Jednotlivé frekvencie ladičiek vychádzajú z poznania, že každý orgán, bunka, atóm, tkanivo, každá častica nášho tela neustále vysiela duchovné, fyzické, emocionálne a myšlienkové vlny. Tieto vlny môžu mať v závislosti od rôznych faktorov (zdravotný stav, stres, emočné vypätie, pôsobenie okolia…) rôznu frekvenciu, ktorá je merateľná. Pôsobenie liečivých frekvencií odstraňuje „rozladenie“ organizmu a nalaďujue ho na správnu frekvenciu a na zdravie. Vďaka tomu, že živý organizmus je zložený z viac ako 70% telesných tekutín, stáva sa takto ideálnym “vodičom” zvukových frekvencií a energií ako takých vôbec.

Naše telo je v podstate ako orchester. Stačí, že jeden z hudobných nástrojov v ňom je rozladený, alebo je muzikant indisponovaný a na interpretácii skladby sa to hneď prejaví. Podobne je to aj s nami a s každou jednou časťou nášho organizmu a to ako na fyzickej, tak aj na psychickej úrovni.

Tento druh terapie je na Slovensku pomerne neznámy, čo Vás viedlo k tomu, že ste ich začali používať?

Riadila som sa srdcom, svojou intuíciou a pocitmi :-). Vyskúšala som ladičky sama na sebe a hneď som pochopila, aký silný “nástroj” nám univerzum darovalo v podobe komplexnosti ich pôsobenia a jednoduchosti použitia. Ladičky mi vhodne doplnili celkový komplex terapií (kraniosakrálnu terapiu a prácu s kvantovým poľom), ktoré robím a dotvorili tak jeden úžasný celok. Uvoľnenie psychických problémov sa okamžite prejaví na fyzickom zdraví a naopak, uvoľnenie a vyliečenie fyzických problémov má automaticky vplyv na psychiku. A čo je najdôležitejšie, efekt pretrváva.

Je možné ich použiť nie len pri terapiách, ale aj doma, takže každý môže mať zdravie naozaj vo svojich rukách 🙂. Ladičky je možné použiť u budúcich mamičiek, bábätiek, detí, dospelých i starších ľudí, ako aj pri liečení zvierat. Nekazia sa, nemíňajú sa, nepýtajú jesť, môžu sa prenášať, je možné ich používať vrámci celej rodiny. Jednorazová investíciasolfeggio9 ušetrí ďalšie peniaze za lieky a čas strávený v ambulanciách. Sú vhodným doplnkom pri iných terapiách (masáže, aromaterapia, homeopatia, kraniosakrálna terapia, fyzioterapia, rehabilitácia, psychologická prax…), ako aj pri liečbe klasickou medicínou.

Čo všetko je možné terapeutickými ladičkami liečiť či pomocou nich napraviť?

Ľudské telo má obrovskú regeneračnú schopnosť, no nie vždy ju vplyvom rôznych okolností (strachy, presvedčenia, bloky, životný štýl…) využíva. Liečivé vibrácie ladičiek nalaďujú organizmus na samoliečivý proces. Čím viac ich používame, tým sme odolnejší voči vonkajším vplyvom psychického aj fyzického charakteru, takže nimi môžeme liečiť alebo podporovať liečbu čohokoľvek. Pôsobenie zvukových vĺn ladičiek je “medicínou” budúcnosti pri liečbe najťažších chorôb, vrátane novotvarov. Sú krajiny, v ktorých je zvuková terapia uznaná ako oficiálna liečebná metóda a má svoje stále miesto aj v medicínskych zariadeniach. Liečba zvukom v rozličných podobách sa používala už v starých kultúrach, nie je to teda nič nové. Naša moderná veda ju len vedecky zdôvodnila.

Ktoré ladičky sú najvyhľadávanejšie a prečo?

To záleží od zamerania. Všeobecne na “domáce použitie” je najviac vyhľadávanou celotelová dvojica ladičiek “C & G”, ktorú ja nazývam základnou domácou výbavou, nakoľko má veľmi širokospektrálne použitie (pri nádche, chrípke, únave, bolestiach, nervozite, nesústredenosti u detí….), je možné s nimi navibrovať vodu či potraviny. Ďalej sú to ladičky “4 minerály – zlato, striebro, kremík, platina” ako základná domáca lekárnička, “OT 64 Hz” na stuhnutý chtbát a problémy s chrbticou, “Okno do Stvorenia” pre večne uponáhľaných manažérov a ľudí, ktorí nevedia “vypnúť” hlavu, “DNA 528 Hz” na podporu vývinu plodu, pri popáleninách a poškodeniach akéhokoľvek orgánu aj pri epilepsii, “Cirkuláca” pri zápaloch dutín, hrdla, pri problémoch s obličkami a odpadovým hospodárstvom, lymfou, cievami, pečeňou, “Energy” ako náhrada kávy ale aj ako “útlmový prostriedok”, “Ozón” pri vírusoch a zápaloch, “Anjelske ladičky” pri čistení priestorov.

Pri vážnych ochoreniach a postihnutiach (DMO, autizmus, Downow syndróm, psychické ochorenia, fóbie, onko ochorenia….) sa veľmi dobre uplatňujú “DNA 528 Hz”, “4 nukleotidy DNA”, “Genesis”, Gabriel”, “Okno do Stvorenia”, “ÓM”, “C & G”, “Mozgové” všetky “Solfeggio frekvencie” a pri onko diagnózach aj špeciálne intervaly z “Harmonického spektra”.

Terapeuti preferujú ladičky podľa zamerania svojej činnosti. Všetky tri ladičky “Otto Tuning” (OT 32 Hz, OT 64 Hz, OT 128 Hz) na bolesti chrbta, stuhnuté svaly a celkové problémy s chrbticou a pohybovým aparátom spolu s ladičkou “Nervy”, “Harmonické spektrum”, “Solfeggio frekvencie” pre svoje širokospektrálne použitie na duševnej, duchovnej aj fyzickej úrovni, “Okno do Stvorenia” na uvoľnenie, “Genesis”, “DNA”, “Mozgové vlny”, “Sharp”, “OT 64 Hz” tiež ako náhrada akupunktúry, akupresúry a pri práci s meridiánmi, “Anjelske ladičky” pri meditáciách a čistení priestorov, a tiež “ÓM frekvencie”. 

Čo bude špeciálne zaujímať dámy – ladičky je možné použiť aj v kozmetike ako anti aging efekt: “OT 32 Hz, DNA 528 Hz, Zlato, Ozón” a špeciálnu dvojicu “Tuky a svaly” ako anticelulitídne.

Keď máme domawhole_body detičky, ktoré ladičky sú vhodné mať doma v našej pohotovostnej domácej lekárničke?

Pri detičkách určite odporúčam celotelovú dvojicu “C & G”, “Anjelske ladičky”, “DNA 528 Hz”, “4 minerály”, “OT 128 Hz”, “Cirkulácia” a “Ozón” ako základné a podľa špecifických potrieb a problémov potom doplniť, čo je potrebné. Niektoré frekvencie je možné používať u bábätka už od narodenia, dokonca aj keď je bábätko ešte len v brušku ako podpora správneho vývoja plodu a tiež vtedy, ak hrozí jeho poškodenie.

Ktoré ladičky robia dobre aj našim zvieratkám?

Už aj u nás sa robí akupunktúra pre zvieratká, takže ladičkami je možné nahradiť aj akupunktúrne ihly, vďaka čomu zvieratko neprežíva stres. Takisto je možné pôsobiť na akupresúrne body a aplikovať pri masážnych technikách. Tu sú vhodné frekvencie “OT 64 Hz” a “OT 128 Hz”. Keďže zvieratká majú citlivejší sluch ako my, sú pre ne, z hľadiska vnímania zvuku, lepšie nižšie frekvencie. Skúsení a vnímaví majitelia štvornohých miláčikov vedia, že aj oni trpia rôznymi ochoreniami, strachmi či fóbiami. Je možné aplikovať ladičky aj na tieto problémy. V súvislosti s agresivitou a strachmi sa osvedčili ladičky “ÓM 136,1 Hz” a “Low ÓM 68,05 Hz”, pri úrazoch a zlomeninách “OT 64” Hz, “OT 128 Hz” a “kremík”, pri epilepsii a tiež na podporu správneho vývinu plodu “DNA 528 Hz”, pri rôznych vírusových, bakteriálnych a hubových ochoreniach sada ladičiek “4 minerály (Ag, Au, SI, Pt)”,pri otravách “Cirkulácia”, pri onko ochoreniach špeciálne dvojice z “Harmonického spektra”, pri problémoch so srsťou “OT 32 Hz“. Tu by som však rada zdôraznila, že správanie domáceho miláčika je väčšinou obrazom jeho majiteľa, takže je potrebné pracovať a obomi.

Takisto odporúčam “očistu” psíkov, ktorí pracujú pri canisterapii, nakoľko na seba energeticky preberajú stav pacientov a nevedia sa sami, na rozdiel od mačičiek, očistiť. To sa potom prejavuje na ich zdravotnom stave veľakrát veľmi vážnym spôsobom.

Zvieratká sú na rozdiel od nás veľmi múdre v tom, že cítia, čo im robí dobre a čo nie a hneď to dajú najavo. Pokiaľ cítia, že daná frekvencia im prospieva, dobrovoľne pri nej ostávajú, pokiaľ cítia, že ju nepotrebujú, odídu. Spomenula som, že zvieratká lepšie vnímajú nižšie frekvencie, no nie vždy je to pravidlom – naša mačička obľubuje frekvencie “Anjelskych ladičiek”, ktoré sú najvyššie z všetkých – viac ako 4000 Hz. Takže výnimka potvrdzuje pravidlo 🙂

Radíte niektoré ladičky medzi Vaše favoritky?

Všetky frekvencie sú úžasné ale mojimi “favoritkami” sú Solffegio frekvencie, Genesis, Sekinah, Gabriel, Okno do Stvorenia, Komorné A 432 Hz.

Sú známe nejaké “zázraky”?

“Zázrakom” sú pre mňa každodenné odozvy spokojných klientov. Keby som niektoré premeny nevidela na vlastné oči, prípadne nepoznala serióznosť referujúceho, tak asi sama neuverím.

Pani, 71-ročná dôchodkyňa, ktorá stále musela mať všetko presne nalinkované a naplánované a pomaly prestávala mať chuť do života a mentálne upadala a po jednom “precinkaní” ladičkou “Okno do Stvorenia” sa naozaj akoby zázrakom premenila na pohodovú a aktívnu ženu, ktorou bola kedysi. Našla si aktivity, ktorým sa ako zamestnaná nemala čas venovať a jej dobrá nálada nemá konca. Keď cíti, že na ňu opäť “niečo lezie”, hneď vie, čo má vziať do ruky.

Majiteľka psíka, ktorý sa v salóne pre psov správal agresívne, stála pri ňom, keď ho strihačka pomocou ladičky “ÓM 136,1 Hz” upokojovala. Psík sa upokojil a nechal sa v pokoji upraviť a šťastná majiteľka na dôvažok večer doma zistila, že ju nebolí bedrový kĺb.

Staršia, vyše 77-ročná pani po odstránení zhubného nádoru a absolvovaní chemoterapeutickej liečby bola absolútne slabá a nevládna a krvný obraz úplne zlý. Jej dcéra ju “ladičkovala” každý deň a lekári sa nad tou úžasnou premenou len čudovali. Hoci pani sama predtým ladičky odmietala, teraz na ne nedá dopustiť, takže sa udial ešte aj iný “zázrak” – “zázrak” v podobe vnútornej premeny.

Pre mňa asi najväčším prekvapením zatiaľ bolo, keď za mnou prišla jedna pani doktorka s tým, že už nevie, ako si má pomôcť, nakoľko po zlomenine bedrového kĺbu jej v dôsledku dlhodobého pobytu na lôžku prestala dobre prúdiť lymfa. O účinkoch “Cirkulácie” sa vzápätí presvedčila.

Pre nastávajúce mamičky bude zaujímavá informácia, že pod vplyvom frekvencie ladičky “DNA 528 Hz” došlo k spontánnemu otočeniu bábätka v brušku, ktoré bolo dovtedy otočené panvovým koncom dole, čo predstavovalo riziko pre prirodzený pôrod.

Svojim klientom poskytujete aj rôzne terapie s pomocou ladičiek. Ako prebieha sedenie a čo možno od neho očakávať?genesis531

S klientom pracujem intuitívne, podľa toho, ako to cítim, aká “mi príde Informácia”. Jednotlivé terapeutické postupy kombinujem do celku, ktorý je v danej chvíli pre klienta prospešný. Základom je však rozhovor, počas ktorého na veľa vecí príde klient sám, pretože vlastné pochopenie je najdôležitejšie.

Potom nasleduje samotná terapia ako kombinácia rôznych postupov: kraniosakrálnej terapie, použitia ladičiek a práce s kvantovým poľom, prípadne len jedného či dvoch z nich.

Najlepšie je neočakávať, uvoľniť sa, a nechať veciam prirodzený priebeh. Zadané zámery potvrdiť aj na fyzickej úrovni a všímať si zmeny. Nebrzdiť prílišným očakávaním a sústredením na cieľ svoje napredovanie na ceste. Vtedy sa dajú všetky sily do pohybu a dejú sa zázraky 🙂

Venujete sa aj výrobe energetických esencií. Na čo slúžia?

Sú vytvárané ako osobná esencia “Ja Som” na mieru každého človeka, alebo ako sprej na čistenie priestoru. Nesú v sebe zakódované transformačné energie, ktoré pomáhajú meniť a transformovať v našom živote to, čo je potrebné, vyčistiť a odstrániť, čo nepotrebujeme, čo nás blokuje, brzdí a čoho sa bojíme. Zároveň nás však učia chápať a vnímať súvislosti. S ich pomocou sa dostávame do rovnováhy so sebou samým a so svetom a žijeme celistvý a naplnený život. Sú to vlastne akési “pomocné barličky” v prípade, že si človek nevie, alebo nevládze pomôcť sám a pomáhajú ako podporný prostriedok pri “nakopnutí”, zmenách a transformačných procesoch.

Venujete sa aj lektorovaniu rôznych kurzov. Nie je lepšie, ak klient príde na terapiu?

Najhoršie, čo môže terapeut urobiť je, že si vytvára na sebe závislých klientov a stavia sa do pozície “všemohúceho”. Vysvetľujem ľuďom, že svoj život majú len a len vo svojich rukách. Môžem im ukázať, nasmerovať ich, pomôcť pochopiť, ale nemôžem za nich žiť ich život. Preto pre nich robím kurzy. Nie sú to žiadne “masovky”, skôr komorne ladené interaktívne posedenia pre max. 5 – 6 osôb. Takto každý z účastníkov dostane svoj čas a priestor pre individuálnu prácu. Keď príde napr. žena, ktorá má problémy v práci i doma a má pocit, že je odstrkovaná niekam na okraj, úplne inak vníma individuálny prístup, pretože sa jej niekto venuje a výsledný efekt je potom mnohonásobne vyšší.

Odovzdávam klientom skúsenosti, ukazujem im, ako sa vymaniť zo závislosti na stereotypoch, ako problém pretransformovať na príležitosť, nebáť sa zmien, vážiť si samých seba a žiť kvalitný a plnohodnotný život po všetkých stránkach ako slobodné bytosti.

Sú kurzy, ktoré robím opakovane a sú kurzy, ktoré vyvstanú z toho, s čím klienti prichádzajú a ich zameranie sa mení.

Máte pre našich čitateľov nejaký otuning4dkaz na záver?

Väčšina ľudí v našej spoločnosti nie je spokojná s tým či oným, no málokto je ochotný urobiť vo svojom živote “malé kozmetické úpravy”, nie to ešte radikálnu zmenu. Pre porovnanie – prijímanie technologických noviniek nám väčšinou nerobí žiadny problém. Nové telefóny či počítače prijímame do svojho života bez problémov s odôvodnením, že nám uľahčia život. No zmeny myslenia a postojov už nevítame s takým nadšením, ba dokonca si odmietame pripustiť, že by mohli nastať. Lipneme na starých princípoch a postojoch napriek tomu, že už dávno stratili svoje opodstatnenie. Prečo? Lebo sa to patrí, lebo to tak robili naši rodičia, lebo je to normálne, lebo to sú také zvyky…. Rozmýšľame a konáme automaticky, nie vedome. “Autopilot” sa stal pevnou súčasťou našej existencie tak, ako je súčasťou lietadiel. My však nie sme stroje, sme živé bytosti plne zodpovedné za seba samých, za svoj život. Myslíme, cítime, konáme a nesieme za to zodpovednosť. Vždy prežívame a vnímame to, čo zodpovedá úrovni našich vibrácií.

Ďakujeme Vám za krásny a inšpirujúci rozhovor.

Viac o práci pani Zuzany Dlhopolcovej nájdete na stránke

http://www.damara.sk

Ladičky a iné užitočné produkty si môžete objednať na

http://www.damara.sk/damara2/index.php/e-shop

Ešte video, na ktorom uvidíte, ako sa mení aura pôsobením ladičiek.

5790 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes