utorok , 26 október 2021
Domov > Články > Ako vám môže ženský pohyb od základov zmeniť život?

Ako vám môže ženský pohyb od základov zmeniť život?

Share Button

O vlnvlna33ových pohyboch som sa dozvedela iba začiatkom roka. Nikdy predtým som o niečom takom nepočula. Nedokázala som si predstaviť, čo to znamená hýbať sa a pritom sa nespotiť, nezničiť ako v posilke či pri behu. Ale predstava pohybu s relaxom a pritom odstránenie niekoľko rokov trvajúcich bolestí, bola lákavá. A tak som sa v apríli na to dala…

Prvé hodiny boli ozaj zvláštne a pre mňa náročné, pretože som sa musela naučiť ovládať svoje telo. Ovládať pohyb. Hýbať sa pomaly. Nie pomaly, ale pomaliličky. Pre mňa ako rozbehnutú ženu v domácnosti, ktorá stíha sto plus jedna povinností za sekundu to nebola veru sranda spomaliť 🙂 Zároveň sa mi veľmi páčilo, že si vôbec môžem dovoliť sa neponáhľať a venovať sa iba sebe. Iba svojmu telu. Ostatní v tej chvíli neboli, iba ja a úžasné pocity, ktoré som vnímala pri každom jemnom pohybe prstov, rúk či nôh.vlna1

Do každého jedného ,,cviku’’ som sa zamilovávala zas a znova. Oddychovala som, relaxovala som, vlny si cez moje telo pobehovali jedna radosť a ja som si to iba užívala. Boli to chvíle, kedy som tu bola iba sama pre seba. Ten pocit som dovtedy veľmi nepoznala.

Každé ráno som vstávala s radosťou, že sa idem ,,vlniť’’. Odvlnila som si zopár obľúbených cvikov a hneď som bola pripravená pre svet 🙂 Tých pár minút ráno, keď všetci ešte spali, boli chDSC_8617víle iba pre mňa.

Takto som si to zopár mesiacov iba užívala a potom to prišlo.. Zistila som, že môžem len tak ležať na chrbte. Veď mňa už vôbec nebolí kostrč! A to som ju od pôrodu cítila zakaždým, keď som len pár minút ležala na chrbte. Pre mňa to bol zázrak 🙂

Nie len kostrč sa mi dala do formy, ale aj moja panva už nebola zrazu zmeravená. Ovulačné bolesti sa stali minulosťou. Čo som však vôbec nečakala, môj milostný život nabral iný rozmer. A tu už som sa netešila iba ja. Úsmev od ucha k uchu zdobil aj manželovu tvár 🙂DSC_8407

Andrejka ma naučila správne chodiť. Vysvetlila mi, ako bolesti chrbta či kĺbov súvisia s nesprávnou chôdzou. Tam to všetko začína aj končí. A tak som sa učila chodiť. Pekne pomaličky. Chodidlo sa mi úplne uvoľnilo. Až tak, že sa mi noha natiahla o celú jednu veľkosť topánky. Hneď bol dôvod na kúpu nových čižiem 🙂 Vysvetlila mi, aké topánky naše chodidlá podporujú a ktoré ich doslova mrzačia. Teraz si už pri kúpe topánok dávam veľký pozor.

Okrem toho všetkého sme si vysvetlili, čo je to ženská vlna, aká je mužská, ktorá nám na čo slúži a ako ich využiť v bežnom živote. Ako sedieť, ako niesť ťažký nákup, ako držať volant, ako si omotať muža..

Dnes už vlnu používam v každodennom živote. Väčšinou podvedome. Už len tým, ako chodím, ako sedím, ako stojím, ako šoférujem či vstávam z postele.

Znie to ako návod na život. A možno to celé o tom aj je. Zabudli sme, ako žiť. Život na vlne nám je prirodzený. Je taký, aký má byť. Keď ideme proti zákonom vlny, ideme vlastne sami proti sebe. Preto verím, že jedného dňa to príde. Budeme žiť s vlnou. Pre naše deti bude vlna základ života. A my sa budeme od nich učiť, ako správne a šťastne s vlnou žiť 🙂

Andrea Bajnoková, koučka a trénerka Systému celistvého vlnového pohybu (www.vlnazdravia.sk) nám poskytla jej odborný pohľad

Uvoľnenie panvového dna je prvým a základným krokom k tomu, aby bola žena v živote spokojná.

Dovolím si tento argument tvrdiť, pretože som si to sama prežila, a zažívajú to aj moje klientky. Fyziologicky je v ňom uložené naše ženstvo, to kým sme v skutočnosti. Ak sú panva, kríže a bruško v napätí, tak sme nervózne, nevieme vyjadriť čo chceme, kam smerujeme.????????

Poviem vám, čo sa stane, ak si žena precíti a uvoľní panvové dno: prvým významným efektom je, že ustúpi bolesť chrbtice a veľmi pravdepodobne aj menštruačné bolesti. Intímny život naberie iný rozmer. Každá žena, hľadá v živote pocit, ktorý sa po anglicky volá „well-being“ – doslova „dobro-bytie“. Je to pocit spokojnosti, lásky a zdravia. Tento stav vie žena zažiť po orgazme, keď sa mentálne a svalové napätie uvoľní spôsobom, akým to inak nie je možné dosiahnuť. Možno vás prekvapí fakt, že žena vie zažiť orgazmus každého ženského orgánu (maternica, vaječníky, vajíčkovody, atď). Každý je pocitovo iný, každý je krásny. Toto všetko sa dá zažiť len vtedy, ak je panvové dno dostatočne uvoľnené a flexibilné. Ak funguje vo vzťahu sex, tak obaja partneri sú omnoho spokojnejší.

Pomocou techník Systému celistvého vlnového pohybu učíme ako prvé dosiahnutie flexibility a sily v tele, počnúc od chodidiel cez panvové dno až po temeno hlavy. Síce som vravela o dôležitosti uvoľnenia panvového dna, no každý sme celistvý človek, a tak sa k sebe treba správať. Flexibilitu tela dopĺňame tréningom ženskej reči tela. Žena potom nie len pôsobí príťažlivo,  no zároveň sa jej harmonizuje hormonálny systém.

 www.vlnazdravia.sk

3813 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.