utorok , 28 september 2021
Domov > Články > Stanka Sobolová: Najviac si užívam, keď môžem ženu viesť k nej samej

Stanka Sobolová: Najviac si užívam, keď môžem ženu viesť k nej samej

Share Button

Na tento rozhovor som profi 1,75MBsa obzvlášť tešila. Stanka Sobolová je veľmi inšpirujúca a krásna žena s neuveriteľnou energiou a úžasnými nápadmi. Venuje sa predovšetkým ženám, ich šťastiu a prosperite. Keďže som žena, všetky jej projekty som sledovala s nadšením. Vždy som sa tešila, čo bude ďalšie, čo Stanka ešte vymyslí. Dnes to prišlo, o všetkom nám sama porozprávala…

Stanka, na svojej stránke píšeš, že si sprievodkyňa šťastných žien. Akú misiu nesie toto krásne povolanie?

Pomáham ženám zamilovať sa do svojho života. A pochopiť ho. Ak žena správne uchopí svoj život a pochopí, prečo sa jej veci dejú tak, ako sa jej dejú a že všetko je pre jej najväčšie dobro, vtedy rozkvitne a je naozaj šťastná. Ja v tomto procese vystupujem iba ako sprievodca a jemne ženy smerujem. Ak si to situácia vyžaduje a cítim, že môžem, poskytnem aj radu a vedenie. No najviac si užívam, keď môžem ženu viesť k nej samej a pomôžem jej, aby našla odpovede v sebe. Pretože tie najsprávnejšie odpovede nosí každý v svojom srdci.

Čo Ťa inšpirovalo k tomu, venovať sa ženskému šťastiu?

Som človek, ktorý počúva svoje vnútorné vedenie a po 30-tke sa mi celý môj dovtedajší život ukázal akoby z nadhľadu. Vtedy som pochopila, k čomu mi môžu poslúžiť všetky moje skúsenosti, dary, kríza, ktorú som prekonala vo svojom osobnom živote; uvedomila som si, do čoho chcem investovať energiu, čo mi ide s ľahkosťou a čo ma napĺňa. Jednoducho – objavila som svoje životné poslanie. Uvedomila som si, že som ho vlastne vždy napĺňala, iba sa mi to viac zvedomilo. A keď som sa pozrela na to puzzle, ktoré sa mi vyskladalo, uvidela som v ňom ženy.  A všetko bolo jasné 🙂

Najprv to bolo rozvíjanie ženstva, neskôr pribudli vzťahy, kultivovanie svojej krásy a zdravia, hojnosť a materstvo. Za posledný rok sa veľa toho vo mne zmenilo, dozrelo a uvedomila som si, že nestačí ženy iba motivovať a podporovať.  Ženy potrebujú pomoc najmä v oblasti práce so svojím podvedomím a odstraňovaním blokov v ňom. Aj preto som začala robiť unikátnu Terapiu Duše, kde sa ženám, ale i mužom venujem individuálne a ideme spolu naozaj do hĺbky. Kontakt so svojou Dušou je neprenosná a nádherná skúsenosť a výsledky tejto terapie sú fantastické.StankaZuzka_2015_28 – kópia

Nedávno ste so Zuzkou Koščovou napísali krásnu knižku s názvom ,,Tajomstvo ženskej prosperity’’.  Aký je jej prínos pre ženy?

Táto kniha má rozsvietiť svetlo v duši každej ženy. V našej vízii ženy, vedomé svojej hodnoty a sily, naplno žijú svoj potenciál a svojim svetlom obohacujú seba, svoje rodiny a komunity. Sme hlboko presvedčené, že ak žena (a nielen ona) objaví svoje poslanie a dary, nech už robí čokoľvek, dokáže prosperovať a spraviť zo sveta lepšie miesto. Ak sa postaví svojim strachom a nesprávnym presvedčeniam o hojnosti, ak objaví spôsob, ako svoju víziu komunikovať svetu a ako ju zhmotniť, jej život naberie oveľa radostnejšie smerovanie. Veľká časť knihy je venovaná objavovaniu sebahodnoty, komunikácii s okolím, ale aj naslúchaniu hlasu vlastnej Duše. Výživná kapitola je venovaná aj materstvu – ako špeciálnemu obdobiu, počas ktorého žena môže odomknúť a naplno rozvinúť svoj potenciál. Knihou chceme ukázať ženám, že ak chcú mať šťastné rodiny, musia byť šťastné a naplnené predovšetkým ony samy.

Napísala si aj knižku Bohatá žena – múdra žena. Pre koho je určená?

Je určená pre ženy, ktoré túžia žiť život plný ľahkosti a hojnosti, ktoré sa chcú naučiť múdro hospodáriť so svojimi rodinnými financiami a chcú v tomto duchu viesť aj svoje deti. Táto kniha spája mentalitu bohatstva s praktickými radami pre rodinné hospodárenie. Ženy sa v nej dozvedia, ako si rozdeľovať svoje finančné toky, kde sa dá ušetriť, ako svoje peniaze rozmnožiť, ako odhaliť, kade nám unikajú, na koho sa môžu obrátiť, ak majú finančné ťažkosti, kde môžu zohnať zdroje financovania v začiatkoch vlastného podnikania… Veľká časť knihy je venovaná mamičkám, ktoré chcú viesť svoje deti v duchu mentality bohatstva. Zároveň je akousi mentálnou očistou od nesprávnych finančných presvedčení, ktoré, dúfam, rodičia už nebudú predávať svojim potomkom. Kniha obsahuje rôzne hry a vhľady, zoradené podľa veku, vďaka ktorým sa spolu so svojimi deťmi rodičia môžu učiť efektívne narábať s peniažkami a dokonca im ukázať, ako a kde môžu svoje prvé peniaze získať sami.

Venuješ sa aj lekto037rovaniu rôznych seminárov, niektoré sú určené dokonca pre firmy. Akým témam sa v nich venuješ?

Moje semináre a verejné workshopy bývajú na rôzne témy – sebarealizácia ženy, time-management ženy, práca s vlastnou energiou, vyvažovanie ženského a mužského aspektu v každom z nás, povahové profily, veľký úspech mala téma „Miluj svoju svokru“ 🙂

Takisto na svojich prednáškach vediem rodičov k tomu, aby efektívne vedeli pomôcť svojim deťom učiť sa ľahšie, rýchlejšie a radostnejšie. Tradičný školský systém asi nemá zo mňa veľkú radosť (a poviem pravdu, že ani niektorí rodičia), pretože otvorene hlásam, že z detí nemáme robiť stroje na bezduché memorovanie. Vediem rodičov k tomu, aby pochopili, aké dary a talenty ich dieťa má a aby mu pomáhali predovšetkým rozvíjať tie. Vôbec neprekáža, ak v ostatných oblastiach bude mať slabšie výsledky. Nehovorím, že má lajdačiť, ale už dávno sa ukázalo, že čisté jednotky samy o sebe nikomu nezaručia šťastný život, skvelú prácu a nadpriemerné finančné ohodnotenie. Môže sa to stať, ale je to skôr výnimka ako pravidlo. Mojim cieľom je viac šťastných ľudí. A ak to nepokazíme pri ich výchove, nemusíme neskôr naprávať škody.

Veľmi ma zaujalo aj podujatie ,,Víkend šťastných žien‘’, ktoré organizuješ niekoľkoSZseptember_2015_50krát ročne. Ženy z neho odchádzajú krásne a šťastné. V čom spočíva jeho sila?

Vieš, že nad tým rozmýšľam často aj ja? 🙂 Myslím, že je to tým, že sa spolu stretnú jednak ženy, ktoré sú odborníčky na liečenie duše, kultiváciu ženskej krásy a vzťahov spolu s tými, ktoré sú otvorené zmene a chcú zdieľať svoje príbehy. Vytvára sa tak mix neuveriteľnej a ťažko popísateľnej transformačnej energie, ktorá nás všetky posúva vpred. Je to vyslovene liečivá, podporná a neuveriteľne ženská atmosféra. Vytvárajú sa medzi nami silné podporné priateľstvá a za tie tri roky, čo semináre robievam, sa naša rodina šťastných žienok rozrástla na cca 70 žien.

Nedávno si mi spomenula, že chystáš viacero nových projektov. Prezradíš nám aspoň jeden z nich?

Prezradím niečo málo o našom najbližšom projekte, ktorý chystáme spolu so Zuzkou Koščovou. Bude podporovať ženy, aby sa odvážili žiť svoje sny. Aby si našli prácu alebo začali podnikanie, ktoré ich skutočne bude napĺňať a v ktorom sa o svoje dary podelia so svetom. Prajeme si, aby ženy robili to, čo ich baví a v čom sú naozaj dobré. Aby nachádzali cesty, ako to spraviť tak, aby ich to, pre čo majú vášeň, aj uživilo na hmotnej úrovni. Program ženy podporí v tom, aby prekonali prvotné bloky, nesprávne presvedčenia, objavili svoju hodnotu a životné poslanie, skĺbili pracovný a rodinný život, získali podporu partnera a vyzbrojíme ich množstvom užitočných tipov pre ús464 – kópiapešný štart buď do samostatného podnikania alebo do menších pracovných projektov popri hlavnom zamestnaní či materskej dovolenke.

So Zuzkou sme z toho nášho projektu nadšené a sme pevne presvedčené, že bude veľkou podporou pre všetky ženy v Čechách a na Slovensku. Sebarealizácia ženy je veľmi silná téma. A ak sa spojí s niečím takým ako je napĺňanie svojho životného poslania, budú šťastnejšie nielen ženy, ale aj ich muži a ich deti. Ženy si to takmer vôbec neuvedomujú, ale sú to práve ony, kto má obrovský potenciál ukázať svetu, že číre a hlboké ľudské šťastie môžeme dosiahnuť iba vyvážením všetkých oblastí nášho života.

Máš manžela, dve krásne deti a veľmi veľa prínosných aktivít. Okrem toho si krásna, žiariš šťastím a ide z Teba neskutočná pohoda. Ako to všetko stíhaš?

Je to úplne jednoduché. I keď prísť na to až také jednoduché nebolo – to trvalo pár rôčkov 🙂 Myslím, že mne veľmi pomohlo to, že som objavila svoje poslanie a svoju sebahodnotu. Každé ráno, keď vstávam, pre veľkú väčšinu aktivít svojho dňa mám svoje PREČO. A to je to, z čoho čerpám silu, radosť, inšpiráciu a pokoj v duši. Úplne bytostne cítim, ako som súčasťou niečoho väčšieho. Som spätá s celým stvorením a pokorne si uvedomujem, že nech sa v mojom živote stane čokoľvek, vždy je to pre moje najväčšie dobro. Hlavne v poslednej dobe vnímam, ako mi je v mnohom pomáhané “zhora” a to je pocit na nezaplatenie:)

Aby to neznelo tak veľmi osvietenecky, musím dodať, že za svoju pohodu určite vďačím aj svojej povahe a niektorým svojim vlastnostiam, ktoré som dostala do vienka. Som človek s veľkým množstvom vnútornej sily, odvahy, flexibility, mám schopnosť nadhľadu a jasnocítenia. Musíš uznať, že s takýmito vlastnosťami sa človeku žije oveľa jednoduchšie 🙂 Považujem ich za nádherný Boží dar, bez ktorého by som nemohla robiť to, čo robím.

Aj preto všade, kde chodím, ľuďom zdôrazňujem, nech si uvedomia, čo je ich darom a v čom sú úžasní. Na to nech sa zamerajú, nech to rozvíjajú, používajú a ich život bude nádherný. Lebo to, na čo zameriavame pozornosť, to rastie. A čo sa stane, keď sa zameriate na svoje dary? Dostanete ich ešte viac!

Ešte na záver by mňa a určite aj čitateľov zaujímalo, akým mottom sa v živote riadiš?

Šťastie je postoj. Bodka.

Ďakujem Ti za krásny a inšpirujúci rozhovor 🙂

TŽP 3D

Knižku ,,Tajomstvo ženskej prosperity’’ si môžete objednať na

http://www.tajomstvozenskejprosperity.sk/knizka-tajomstvo-zenskej-prosperity/

http://stankasobolova.sk/

2932 Zobrazené celkovo 3 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.