utorok , 26 október 2021
Domov > Články > Ako pomôcť deťom v zdraví prežiť zimu, alebo prečo to za nás pán doktor nespraví

Ako pomôcť deťom v zdraví prežiť zimu, alebo prečo to za nás pán doktor nespraví

Share Button
doctor Foto zdroj: http://www.freedigitalphotos.net/, autor tiverylucky

Foto zdroj: http://www.freedigitalphotos.net/, autor tiverylucky

Pán doktor, zase je chorý. Prosím vyliečte ho. Dajte mu na to niečo zaručené. Na sviatky predsa musíme navštíviť rodinu a v horúčkach to nejde… To, čo v živote dávame, aj dostávame naspäť… Ako to celé súvisí?

Takmer každý deň sa stretávam s rodičmi detí, ktoré bývajú veľmi často choré. Nervózne krútia hlavou, prečo práve ich ratolesť je zase raz chorá. Ako to, veď berie lieky na imunitu, vitamínových medvedíkov a iné zázračné umelé multivitamíny.

Strava akože zdravá, plná vitamínov

Pokiaľ deti jedia sladkosti a iné potravinou nazývané chemické látky, nemôžeme sa čudovať, prečo sú stále choré. Telo iba vylučuje formou hlienov alebo vyrážok toxíny, ktoré dieťa stravou prijalo do tela. Preto neplačte, milí rodičia, skôr ďakujte ich telíčku za to, že je schopné sa s toľkým ,,bordelom‘’ vysporiadať samé a po svojom. Keby tak nebolo, mohlo by to skončiť oveľa horšie.

Pritom to nie sú iba sladkosti, ale aj bežná pšeničná biela múka, mlieko od zvieratiek , ktoré jedia GMO a antibiotiká, to isté platí pre mäso, ďalej chemické ovocie a zelenina – v zime istota na prídel chemických látok a vďaka citrusom hrozí podchladenie. Často vidím, ako rodičia s úsmevom na tvári, že dieťa aspoň všetko spapá, servírujú palacinky s nutelou,  alebo deťom dávajú na desiatu rôzne sladké tyčinky. Nehovoriac o sladených nápojoch, v ktorých je cukor, alebo chemická náhrada cukru a rôzne chuťové látky a farbivá.

Niektoré deti v zime namiesto našich lokálnych jabĺk papajú mandarínky a pomaranče.  Z hľadiska termiky sú to studené potraviny, ktoré telo ochladzujú, čo je v krajinách ich pôvodu užitočná vlastnosť. Také naše prababičky 100 rokov dozadu nepoznali. Med či domáce džemy, kompóty z varených jabĺčok prežili doteraz, tak prečo ich nemlsať?

Skutočné vitamíny nie sú v granku či v želé cukríkoch , tajomstvo zdravia sa ukrýva v jednoduchej strave z čerstvých lokálnych surovín a v celom zrne (celozrnné obilniny).

Programovanie podvedomia a zadávanie rozkazu

Dieťa ešte ani len nevybehne von, už počuje: Poriadne sa zapni, lebo budeš chorý. Nebež tak rýchlo, lebo ochorieš. A dieťa si povie, vaše prianie je mi rozkazom. Slovo chorý, choroba sú veľké TABU. Nahrádzame ich vetami Zapni sa, nech Ti je teplo. Telíčko sa poteší, keď bude v teple.

Žiarenie v mobiloch, wifinách a elektrosmog

Deti to dnes skutočne nemajú ľahké. Doma im dennodenne neďaleko postele žiari wifina, na druhom konci izby mobilný telefón a v škole ich víta interaktívna tabuľa, prípadne hodina informatiky. Pri wifine ani rastlinka neprežije a telo detí má ozaj čo robiť.

Psychika je mocný pán, venujte preto deťom čo najviac lásky a objatí

Napriek všetkým vyššie spomenutým faktorom, ktoré veľmi vplývajú na ľudské zdravie, psychika je TOP bod. Deti žijú prítomnosťou, vyhľadávajú lásku, hry a pozornosť nás, dospelých. Pokiaľ im venujeme iba vety typu: Švihni si, nestíhame, Ako to že máš poznámku, Kedy budeš trénovať na hodinu xy, Ako to dnes vyzeráš, si celý od blata,… a ich oči túžobne očakávajú bezpodmienečnú lásku: Ľúbim ťa, Chýbal si mi, čo dnes vymyslíme? Dnes Ti to skutočne vyšlo, Akú hru si dáme? Ten obrázok sa mi veľmi páči, čo si mi ním chcel povedať? Ktorého kamaráta zajtra pozveme k nám?

Milí rodičia, ste úžasné bytosti, schopné sa o Vaše deti krásne postarať. Venujte im Váš čas, Vašu lásku a veďte ich ku konzumácii jednoduchých, ale zato čerstvých jedál. Vyhnite sa polotovarom, jedlám z mikrovlnky, sladkostiam z obchodov, ovociu z dovozu a mlieku a mäsu z veľkochovu. Posúďte, či máte možnosť drôtového pripojenia namiesto wifiny, či je nutné, aby dieťa už malo v takom skorom veku mobil a zvážte aj hodiny strávené na počítači či pred televízorom. Vážte každého slova, pretože nikdy neviete, ktoré sa v jeho podvedomí usadia na vrchných priečkach a jedného dňa budú riadiť jeho život. Vyhnite sa liekom, umelým vitamínom a skôr sledujte, po akých udalostiach či strave býva Vaše dieťa choré, kedy ho bolieva bruško a či sa má dobre. Pretože nie lekár, ale iba Vy, rodičia, máte skutočnú moc z neho vychovať zdravé, sebavedomé a láskyplné stvorenie. Prajem Vám veľa lásky a dôveru v seba viesť svoje deti správnou cestou 🙂

2099 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.