nedeľa , 16 február 2020
Domov > Články > Prebuď v sebe divošku

Prebuď v sebe divošku

Share Button

divoska velkaKto je tá divoška? Prečo ju mám prebúdzať a spoznávať? Možno vás napadnú podobné otázky, no napriek nim vás to láka. S mnohými ženami a niektorými mužmi zarezonoval už len názov našich workshopov “Tanec divokej ženy/muža”, alebo “Tanec lásky divokej ženy/muža”. Ak aj vás upútal tento názov, pravdepodobne ste zaznamenali váš vnútorný hlas. A o tom to presne je.

Divoška je naša základná podstata, naša primárna esencia toho, kto sme. Je tu s nami, keď odložíme všetky naše role. Rolu matky, manželky, milenky, dcéry, žiačky, manažérky, podnikateľky, či učiteľky. Keď sa prestaneme snažiť byť niekto a ostaneme sami sebou. To často býva najťažšie.

Čo nám to dá, keď sa s ňou budeme zaoberať? Nájdeme odpovede na to, kto sme, čo skutočne v živote chceme a po čom túžime. Môžeme celý život stráviť tým, že sa budeme snažiť žiť šťastný a úspešný život podľa naučených spoločensky prijímaných vzorcov. Nakoniec, možnože aj naplníme vzorec šťastného a naplneného života. Otázka je, či sme skutočne šťastní. Často sa stáva, že na vrchole pomysleného úspechu sme vyčerpaní a frustrovaní.

Je prirodzené, že na náš workshop reagujú hlavne ženy.

Ženy totižto strácajú oveľa viac svoje JA a napojenie na seba, aj napriek tomu, že žiť v súlade so sebou je pre ženy oveľa prirodzenejšie.

Ženy sa vo svete biznisu úplne vzdialili od seba a svojej prirodzenosti. V tlaku zarábania peňazí sme sa prispôsobili mužskému správaniu, aby sme obstáli v konkurencii. V konkurencii sme síce obstáli, ale na úkor potlačenia seba, lebo tak sa ľahšie ide vpred a prinášajú sa výsledky. Áno, dokázali sme, že vieme čokoľvek, aj uplatniť a presadiť sa v tvrdej konkurencii. No čoraz častejšie si uvedomujeme, že nás to vyčerpáva a niečo nám chýba. Ako keby sme sa vzdali časti seba, ktorá sa v biznise nenosí. Nášho ženského elementu, ktorý je našim darom. Takže, ak s vami rezonuje slovo divoška, možno sa ozýva práve tá vaša, utlačená, umlčaná vnútorná divoška.

Divoška je na našich workshopoch vnímaná ako žena prirodzená. Tá, ktorá je napojená na svoju vnútornú múdrosť. Vie počúvať svoje telo, pocity, inštinkt, intuíciu, svoje srdce. Riadi sa svojou vnútornou múdrosťou, lebo vie, že len život v pravde a v prirodzenosti jej prináša skutočné šťastie a naplnenosť.

Život divošky nie je len o radosti a smiechu, ale aj o prebratí zodpovednosti za svoje bytie. Žije v pravde a láske. V prvom rade cíti lásku k sebe a rešpektuje v láske všetkých ostatných ľudí, zvieratá a celú prírodu.

Aká je tá naša Divoška?

 • Divoška miluje všetky svoje emócie a životné situácie, pretože ich vníma ako dary a vie s nimi pracovať.
 • Divoška rešpektuje, že je nahnevaná, že sa jej nechce smiať, vie prečo a jasne to dá najavo.
 • Divoška sa smeje, keď má na to chuť.
 • Divoška miluje tanec, lebo ju oslobodzuje a pomáha jej ponoriť sa do svojho vnútra. Pomocou tanca objavuje svoje dary a pracuje s nimi.
 • Divoška má rada podporu a zdieľanie múdrosti ostatných žien, kde sa cíti byť v bezpečí a láskavom prijatí.
 • Divoška žije v pravde a láske.
 • Divoška miluje svoj život a preberá zaň plnú zodpovednosť.

Ak sa chcete pridať k nám, Divoškám, v Lilium Centre ste srdečne vítané. Máme pre vás viac možností:

 • Divoška – večerný tanec divošky 1,5 hod
 • Tanec divokej ženy/muža – celodenný vorkshop
 • Tanec Lásky divokej ženy/muža – celodenný workshop
 • Wisdom – intenzívny 5-mesačný program

S láskou,

Magdaléna Bacová, MBA

koučka a trénerka

majiteľka Lilium Centra

Viac info nájdete na http://liliumcentrum.sk/courses/tanec-divokej-zeny-muza/

 

1915 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes