sobota , 31 október 2020
Domov > Kurzy a podujatia > Konali sa > Joga smiechu

Joga smiechu

Share Button

joga_smiechu2Dokážete sa len tak zasmiať alebo potrebujete na to príčinu? Pri cvičení jogy smiechu sa dospelí opäť stávajú hravými, bláznivými a kreatívnymi deťmi.

Pozývame Vás na workshop Jogy smiechu s certifikovaným inštruktorom Albertom Mehlym, ktorý sa bude konať v sobotu 12.3.2016 od 9.00 do 13.00 hod. (s prestávkou) v priestoroch Krystalie. Vstupné na workshop je 20 eur.

Hlboký smiech je vyjadrením absolútnej prítomnosti a „nemyslenia“.  Keď sa smejeme, do nášho tela sa dostáva viac kyslíku, bunky pracujú efektívnejšie, čím doslova mladnú. Zvyšuje sa cirkulácia krvi, pohybmi svalstva na bruchu pomáhame tráveniu. Takisto sa smiechom posilňuje imunitný systém a srdiečko, upravuje sa vysoký krvný tlak a tvoria sa hormóny šťastia. Smiech dokáže krátkodobo zvýšiť tepovú frekvenciu, takže po pár cvikoch sa trošku spotíte. Začína sa krátkou rozcvičkou, ktorej
účelom je zahriať a pretiahnuť najviac namáhané svaly. Dôležité je aj prekrvenie dlaní, čo zabezpečujú tlieskacie cviky. Medzi najobľúbenejšie patrí bojový pokrik smiechu. Taktiež sa bohato využívajú prvky pantomími napodobujúce bežné situácie. Ich spojenie so smiechom pomáha získať zdravý nadhľad pri inak stresových zážitkoch. Všetky smiechocviky využívajú detskú hravosť a kreativitu, ktorú si celý život nosíme so sebou v srdci, čo je skutočne jediným predpokladom potrebným k účasti.

Ako takýto workshop jogy smiechu vyzerá si môžete pozrieť v nasledovnom linku: https://www.youtube.com/watch?v=FEJ633UH12s
Viac o téme sa dočítate tu: http://krystalia.sk/recenzia/joga-smiechu-0

Príďte sa k nám zasmiať, tešíme sa na Vás:)

Adresa: Na Veľký Diel 10, Žilina
Info a registrácia: krystalia@krystalia.sk, 041/563 00 28

1612 Zobrazené celkovo 2 Zobrazené dnes