utorok , 19 október 2021
Domov > O nás

O nás

Share Button

Vitajte na portáli Katalogzdravia.sk!

Veríte, že zmenou stravy sa môžu udiať zázraky? Chceli by ste sa začať stravovať zdravo? Ste mamička, ktorá lieči svoje deti prírodou? Neviete, ako schudnúť? Máte zdravotný problém, s ktorým Vám nedokáže pomôcť klasická medicína a zároveň túžite po pevnom zdraví? Prípadne sa cítite dobre, ale máte záujem sa u nás inšpirovať? Výborne, ste tu správne! Vždy je čo vylepšiť.

Portál katalogzdravia.sk vznikol ako myšlienka sumarizácie všetkých faktorov, ktoré vplývajú na celkový zdravotný stav človeka, informácií, poradenstva a dôležitých kontaktov v oblasti zdravia.

K tejto myšlienke nás priviedla dlhá cesta pátrania po faktoroch vplývajúcich na naše zdravie a rozhodli sme sa spraviť túto časovo vyčerpávaciu prácu hľadania a testovania za vás. Môžeme spomenúť niekoľko z nich: genetika, strava, fyzické aktivity, kvalitný spánok, medziľudské vzťahy, fázy mesiaca, dátum a čas narodenia, spôsob myslenia, emočné vnímanie reality, pracovná oblasť ako aj to, či nás naša práca napĺňa, osobný rozvoj, oddych a relax, prostredie, v ktorom žijeme,…

Zámerom nášho portálu je poskytnúť vám zdravú alternatívu na jednom mieste.

Ľudia čím ďalej, tým viac vyhľadávajú alternatívnu medicínu. Zatiaľčo v USA evidujú približne 350 miliónov návštev lekárov klasickej medicíny ročne, ďalších 420 miliónov návštev pripadá na poskytovateľov alternatívnej liečby. To je približne o 70 miliónov viac, ako návštev lekárov klasickej medicíny[1]. Pravdepodobne sa ľudia začali viac spoliehať na prírodu a na vlastné liečivé schopnosti organizmu. Prírodné liečivá a alternatívne terapie sú účinné alternatívy v oblasti starostlivosti o zdravie. Zameriavajú sa na odstránenie príčiny ochorení a navyše nemajú nežiadúce vedľajšie účinky. Sú väčšinou vhodné aj pre malé deti a tehotné a dojčiace ženy. Treba si uvedomiť, že nenahrádzajú medicínsku starostlivosť a liečbu. Pri mnohých diagnózach sú však vhodnejšou voľbou.

Na našich stránkach nájdete katalóg poskytovateľov zdravých služieb, užitočné články, zdravé recepty, fórum-poradňu, inzerciu domácich výrobkov a zoznam kurzov a školení, kde sa môžete vzdelávať v oblasti zdravej alternatívy, prípadne sa naučiť variť zdravo a chutne. Zároveň môžete prispievať aj vy svojimi skúsenosťami a receptami a tak pomôcť ďalším z nás na ceste za tým najdôležitejším, čo máme, na ceste za zdravím. Keďže sa zaoberáme výhradne alternatívou, na našich stránkach nájdete terapeutov zaoberajúcich sa aj alebo výlučne alternatívnou medicínou.

V prípade, že ste terapeut alebo poskytovateľ zdravých služieb, môžete si bezplatne pridať svoju www-stránku, prípadne firmu do katalógu poskytovateľov. Ak by ste mali záujem o ďalšiu spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať.

Prajeme Vám inšpirujúce surfovanie po našom webe a samozrejme veľa zdravia 🙂

Tím Katalogzdravia.sk

[1] http://www.hotzehwc.com/en-US/Resource-Center/Research.aspx

Redakčný tím

Zuzana Jančoková

Zakladateľka pofotortálu Katalogzdravia.sk

Moja cesta za zdravím sa začala na vysokej škole, kedy som bývala ozaj často chorá. V tom čase som mala veľmi veľa koníčkov a cieľov. Žila som naplno. Boli chvíle, kedy si moje telo žiadalo energiu v podobe odpočinku a pravidelnej kvalitnej stravy. V návale množstva kurzov a stretnutí s priateľmi som však ,,zdravotné indície’’ nebrala vážne. Moje konanie sa tak odzrkadlilo v podobe fyzického vyčerpania a následne vyústilo do prechladnutia alebo kašľa.

Postupne som si začala viac uvedomovať hodnotu zdravia a aj skutočnosť, že keď je človek chorý, nemôže žiť naplno a ani tvoriť a byť užitočný. V lepšom prípade je odkázaný na posteľ, v horšom prípade na iných ľudí.

Po zaujímavom stretnutí s kamarátom Tomášom Haraslinom som sa začala zaujímať o skutočne zdravú stravu (nie takú, ktorú nám propagujú reklamy a výrobcovia potravín), alternatívne spôsoby liečby a o duchovné príčiny mnohých ochorení. Počas tohto obdobia som sa veľa naučila a vyskúšala som si na vlastnej koži rôzne metódy diagnostiky a liečby. Dosiahla som úžasné výsledky. Zaviedla som zdravú stravu u nás doma a rozdávala som svoje skúsenosti celej rodine. Mojim prekvapením bolo, že okrem zdravia a energie som dosiahla aj duševnú pohodu. Zmenil sa aj môj postoj k ľuďom. Som oveľa šťastnejší a spokojnejší človek.

Po škole, počas mojej pracovnej dráhy, som sa zoznámila s veľmi inšpirujúcou osobnosťou Katkou Zacharovou, líderkou organizácie RealWoman. Stala som sa členkou redakčného tímu a popri práci v nadnárodnej spoločnosti som sa venovala tomu, čo ma nesmierne baví. Písala som články.

Cítila som, že práca v nadnárodnej spoločnosti nie je pre mňa tá pravá. Zato ale práca v energickom RealWoman tíme ma veľmi inšpirovala a motivovala k uskutočneniu môjho sna. Robiť to, čo ma baví a dáva mi zmysel. Myšlienka portálu KatalogZdravia.sk vďaka mojej oblasti záujmu -zdravie- na seba nedala dlho čakať.

Rozhodla som sa vytvoriť portál o zdraví a alternatívnej medicíne, ktorý by ľudí sprevádzal na ceste za skutočným zdravím, bez nádchy, kašľa, angín, neustálej únavy..

Každá chvíľa, ktorú venujem tomuto projektu, ma robí šťastnou, pretože verím, že moje úsilie pomôže mnohým ďalším ľuďom na ceste k uvedomeniu si hodnoty vlastného zdravia.

Verím, že schopnosť liečiť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Cestu si môžeme uvoľniť sami, alebo nám v tom môžu pomôcť aj odborníci-terapeuti. Je na nás, ako sa rozhodneme ísť za zdravím. Dnes si už svoje zdravie a zdravie mojej rodiny a blízkych veľmi vážim a viem, že niet lepšej investície, ako práve do zdravia.

Martin Bruncko

Martin BruMartin Brunckoncko je 34- ročný rodák z Banskej Bystrice, úspešný podnikateľ, výkonný športovec, inšpiratívna osobnosť, muž s oceľovou vôľou, neoblomnou silou ducha a autor debutovej knihy „Život bez jedla” s podtitulom „Všetko, čomu uveríš“ (angl. verzia “Life without Food”). Ku dnešnému dňu patrí titul k 13 najpredávanejším knihám na Slovensku podľa rebríčka Panta Rhei za rok 2015. Martin sa so svojimi čitateľmi a fanúšikmi stretáva osobne na rôznych besedách, workshopoch, prednáškach či neformálnych posedeniach pri káve.
Špecifikom motivujúcej a inšpirujúcej osobnosti Martina je, že všetky úspechy, ciele a výzvy (osobné, obchodné, športové, socializačné) zvláda so šarmom, ľahkosťou, úsmevom a takmer bez jedla. Martin pije čistú vodu, kávu a 2x do týždňa zje niečo malé a bezmäsité. Búra mýty o povinnosti výživne jesť a je živým dôkazom, že ak počúvate svoje telo, veľa vecí v živote „nemusíte” robiť, aby ste boli úspešní, zdraví a šťastní. Podrobne svoj príbeh popísal v debutovej knihe a na otázky Vám rád zodpovie osobne. Viac o Martinovi sa dozviete na http://martinbruncko.com/o-mne/

Dušan Redaj

fotoAkosi som si odvykol hodnotiť. Aj samého seba. Oslobodil som sa od toho čo by mohlo byť na mne pre druhých zaujímavé, alebo nezaujímavé. Nechám to na vás. Ak chcete, vyberte si.

Dnes, keď píšem tento text, vnímam sa ako človek, ktorý našiel svoju cestu. Prechádzam križovatkami, skúmam, experimentujem, učím sa, riskujem, padám a vstávam, robím všetko pre to, aby som absorboval čo najviac svetla a energie pre objasnenie toho čo sa vo mne skrýva. Naučil som sa, že ak počúvam, neskrývam sa za umelo vykonštruované fasády a ponechávam ostatným ich slobodu, dokážem svoje okolie vnímať oveľa intenzívnejšie ako kedysi. Keď s inými prežívam ich zmenu, vždy mi prídu na myseľ slová môjho životného guru: „…akoby sa mi otvorilo nebo a ja som tú zázračnosť iného sveta a možností uvidela a cítila sa tým svetom a svetlom neba obliata.“.

Uvedomil som si, že nechcem zostať sebec. Dar ktorý som dostal, chcem sprístupniť aj iným. Momentálne žijem prístupom zameraným na človeka (PCA). Ak by som to nazval prácou, pracujem so skupinami, individuálne, osobe i on-line. Pri PCA sa snažím existovať pre iných, zachovať si pri tom vlastnú integritu, učiť sa a v konečnom dôsledku vytvárať facilitujúce prostredie pre uplatnenie potenciálu dostať sa do komplexnejšej formy života. Povedané inak, nachádzam spokojnosť, ak iní v mojej prítomnosti rastú, napredujú, stávajú sa autonómnejšími.

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte telefonicky: +421905 189 775 alebo e-mailom: dusan.redaj@atlas.sk