utorok , 26 október 2021
Domov > Články > Šťastie je naša voľba

Šťastie je naša voľba

Share Button
stastie

Foto: freedigitalphotos.net, autor: africa

 Pýtate sa, prečo je niekto stále taký veselý? Ako to, že z neho priam žiari šťastie a pozitívna energia? Je možné, aby niekto s ťažkým osudom mohol byť taký spokojný?

Nikto nie jedokonalý. Ani my, ani situácie, s ktorými sa stretávame. Dokonalými a nedokonalými ich robíme my, naším uhlom pohľadu. Všetko záleží na tom, ako sme v danej chvíli naladení. Môže sa stať, že na ulici (alebo aj domaJ) stretneme nerváka, frfľoša či zúfalca. Od nášho naladenia záleží, či toho človeka poľutujeme, pochopíme, ignorujeme alebo sa s ním pohádame.

Aj my sme občas vynervovaní, ufrflaní a zúfalí. Mnohých z vás možno prekvapí fakt, že aj hnev je naša voľba. Nemôže sa stať, že nás niekto nahnevá, pretože to my sme sa nahnevali. V danej situácii sa sami rozhodneme, ako zareagujeme. Môžeme sa nahnevať, alebo sa naopak rozhodneme s daným faktom zmieriť, situáciu predýchať a prepnúť myseľ k pozitívnym myšlienkam.

Občas sa priveľmi zaoberáme premýšľaním nad budúcnosťou. Dúfame, že už príde ten čas, kedy bude niečo dokončené, splatené, prípadne na niečo zarobené. A pritom nám uniká prítomnosť.

Keď sa niekedy budete pozerať na bytový dom, predstavte si, že v každej bytovej jednotke niekto býva. Za každým oknom sa nachádza iný príbeh. Bývajú tam ľudia, ktorí sa trápia pre úplné maličkosti, ale aj takí, ktorí považujú život za dar a užívajú si každú sekundu.

Zabudnime na to, čo sa stalo. Žime život zodpovedne, ale tu a teraz. Užívajme si všetko, čo nám práve v tejto chvíli ponúka. Myslime a konajme tak, aby sme so sebou boli jedného dňa, keď sa na seba pozrieme spätne, spokojní. Plánovanie je skvelá vec. Naplánujme si, čo je potrebné a vráťme sa naspäť k realite. Robme veci s láskou a vďakou. Kto má vo svojom okolí deti, určite pozná, ako sa žije v prítomnosti a čo to znamená tešiť sa z maličkostí. Vychutnávajme si cestu, ktorá vedie k nášmu cieľu. Sústreďme sa na aktuálnu chvíľu a na to, čo môžeme spraviť teraz.

4071 Zobrazené celkovo 2 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.