pondelok , 27 september 2021
Domov > Články > Rodinná dovolenka na jednotku

Rodinná dovolenka na jednotku

Share Button

Je leto,Dovolenka s detmi obdobie prázdnin, výletov a dovoleniek. Mnohí sa naň tešili celý rok a keď to príde, zrazu akoby nastal obrat. Rodinní príslušníci sa po dlhom čase ocitli na pár dní až týždňov všetci spolu doma, na chalupe, alebo v hoteli a ,,kocúrkovo‘‘ je na svete. Dáme vám zopár tipov, ako dovolenku nie len prežiť, ale ako si ju spolu krásne vychutnať 🙂

 

  1. Vyberte si miesto, kde sa deti nenudia

Asi si viete predstaviť, čo to s vašim slniečkom spraví, keď sa nebodaj chvíľu nudí. Spev či krik na maxi volume a k tomu rodič ako ,,dobrovolník‘‘ v hre na bábätko. Dnes už sú v ponuke mnohé ubytovacie zariadenia, ktoré majú detské ihrisko, detský kútik, alebo dokonca aj detský bazén. Ideálne je dopredu si naplánovať program na celý pobyt aj s náhradným plánom, keby počasie náhodou nevyšlo. Predídete tak možným detským sťažnostiam a vaše deti zažijú krásne chvíle.

  1. Ideálne je ísť na dovolenku aj s ďalším párom, ktorý má tiež deti alebo so starými rodičmi

Mnohé deti sa sami nevyhrajú a čo si budeme hovoriť: aj rodičia si lepšie oddýchnu, keď sa deti spolu zahrajú, alebo ich občas postrážia starí rodičia a vy si môžete dopriať romantickú chvíľu vo dvojici.

  1. Najlepšie je vybraťsi nie príliš vzdialenú destináciu

Nie každý má rád dlhé cesty autom, o deťoch nehovoriac.

  1. Zvoľte miesto, ktoré je pre deti bezpečné

Odpadne vám stres a predídete neustálemu pobehovaniu za vašimi najmenšími.

  1. Pri balení myslite na zásoby jedla, pitia, plavky, detskú fľašku, lekárničku, olej s UV faktorom a samozrejme na peniaze-všetko sa dá kúpiť aj dodatočne.
  1. Myslite aj na seba a na dovolenke si doprajte masáž, saunu alebo dobré jedlo 🙂
  1. Vhodnou voľbou je polpenzia, plnú penzia, prípadne obedy v reštaurácii a budete sa skutočne cítiť ako na dovolenke.

Prajem Vám krásne leto a nezabudnuteľné chvíle s vašimi detičkami 🙂

2783 Zobrazené celkovo 2 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.