pondelok , 27 september 2021
Domov > Články > Šťastná žena je základom zdravej rodiny

Šťastná žena je základom zdravej rodiny

Share Button
zena pilier rodiny

Foto zdroj: http://www.freedigitalphotos.net; Autor: photostock

Spokojná, naplnená žena má neuveriteľnú silu. Je nosným pilierom domu s názvom rodina. Vychováva zdravé a sebavedomé deti a partnerovi vytvára ideálne podmienky pre jeho osobný a profesný rast. Čo však v prípade, keď je žena psychicky a fyzicky vyčerpaná?

Keď niečo robíme s láskou a preto, že nás to baví, ide všetko hladko. Obľúbené aktivity nás nabíjajú pozitívnou energiou a ženú nás dopredu. Je dôležité, aby sme si našli čas na takéto činnosti. Čím väčšiu časť dňa sa tešíme a vykonávame obľúbené aktivity, o to šťastnejší sme. Každý človek, s ktorým sa stretneme, z nás musí tento nával pozitívnej energie cítiť a verte či nie, je to nákazlivé, aj medzi rodinnými príslušníkmi.

Žena, ktorá sa aspoň hodinu denne venuje aktivite, ktorá ju napĺňa, je o poznanie spokojnejšia, ako žena, ktorá celý deň iba vykonáva povinnosti a obetuje sa pre druhých. Tendencia obetovať sa deťom je síce pre matky prirodzená, ale pozor: ani ako matka nesmiete zabúdať na svoje potreby, ako aj na potreby vášho partnera. Po niekoľkých týždňoch, mesiacoch, či rokoch obetovania sa pre druhých sa vytráca iskra z očí a človek už ako keby nežil, ale iba prežíval. Vykonáva činnosti, ktoré sa ,,musia‘‘ robiť, ale nerobí ich s radosťou a život neprežíva naplno. Niekedy však stačí málo a zmena k lepšiemu je neprehliadnuteľná: stačí si nájsť čas na seba a na svoje obľúbené činnosti, prípadne sa v kľude stretnúť s ľuďmi, na ktorých nám záleží. Potom sú aj každodenné povinnosti ľahko zvládnuteľné a dokonca sa pristihnete pri zistení, že vás odrazu začali baviť.

V návale povinností matky na seba veľakrát zabúdajú a ich potreby sú zvyčajne na poslednom mieste v rebríčku. Následkom toho je fyzické a psychické vyčerpanie. Zlá nálada a stres sa potom prenášajú na deti a na manžela. Ako môže byť zdeprimovaná matka pre deti dobrým príkladom? Môžu vyrastať šťastné deti pri nešťastnej matke? Môže byť unavená žena bez iskry pre muža dobrou partnerkou a oporou?

Na prvom mieste v rebríčku ženy by mala byť žena sama.Mala by myslieť na svoje šťastie a svoj rast. Iba šťastná žena varí s láskou, naučí deti smiať sa od srdca a privíta muža po práci s úsmevom na tvári. Aj muž si zaslúži pozornosť, pohladenie a partnerkin čas.

Šťastná žena je základom pre zdravú rodinu. Keď má dostatok energie, dokáže doslova zázraky. Rozdáva lásku, tvorí teplo domova, šíri dobrú energiu a dokáže manažovať chod celej rodiny -vyčarovat chutnú večeru, vymyslieť program na víkend a postarať sa o domácnosť. Väčšinou to všetko stíha ešte aj popri práci. Ženy, vážte si sami seba a doprajte si aj čas pre seba. Buďte veselou a milujúcou mamou a partnerkou. Tešte sa z Vašich krásnych detí a oceňte Vášho partnera. Muži, vážte si Vašu partnerku a doprajte jej čas pre seba. Uvidíte, bude krásne žiariť a s nadšením a vďakou sa ujme funkcie nosného piliera pre zdravú a šťastnú rodinu.

4924 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes