utorok , 28 september 2021
Domov > Články > Gong kúpeľ

Gong kúpeľ

Share Button

photo 1Počuli ste už niekedy o Gong kúpeli? Pod slovom Gong si väčšina predstaví majestátny hudobný nástroj v strede budhistického kláštora. Dobre, a ako ide dokopy Gong a slovo kúpeľ? Je to jednoduché. Spojenie “Gong kúpeľ” znamená, že sa pri počúvaní Gongu človek ponára do jeho zvuku. Vibrácie zvuku Gongu pomáhajú vytvárať hlbokú relaxáciu tela, dokonca až meditatívny stav.

Čo zažíva človek pri „kúpaní“ sa vo zvuku Gongu?

Medzi najčastejšie zážitky z Gong kúpeľov patria uvoľnené a oddýchnuté telo, prázdna myseľ, absolútny pocit relaxácie, ľahká hlava či pocity pokoja a harmónie.

Meditatívny stav nastáva, pretože sa mozgové vlny sa menia z Beta frekvencií (bdelý stav) do Theta a Delta (hlboká meditácia). Počas toho ako je človek v Theta a Delta stave je schopný načrieť do stavov vedomia, ktoré sú kľúčové k liečebnému procesu.

Ako Gong kúpeľ prebieha?

Účastník si pohodlne ľahne, zavrie si oči a nechá sa unášať vo zvuku Gongu. Je to čisto relaxačný zážitok. V procese na nepoužíva voda. Celý proces trvá približne hodinu, a minimálne 45 minút je hra na Gong. Používajú sa aj iné nástroje, hlavne perkusie či spievanie. Vždy hráme pre potreby skupiny, a preto je každé jedno stretnutie iné. Je určený pre každého, kto chce zrelaxovať svoje telo a vychutnať si neuveriteľný zážitok.

Aká bola moja prvá skúsenosť s Gongom?

Na základe nadšenia mojej kolegyne, ktorá takéto kúpanie vo zvuku Gongu zažila, som si jeden večer ľahla som si na posteľ , vsunula CD s nahrávkou Gongu do môjho stolného laptopu a zavrela oči. Poznáte ten pocit, keď sa ráno zobudíte po úžasnom spánku? Presne tak som sa cítila aj ja, keď som otvorila oči. Veľmi zmätená tmou v okne som si nebola istá, či je stred noci, alebo už nadránom. Ešte viac ma zmiatlo keď som sa pozrela na hodinky a dátum: „veď predsa ubehla len hodina, a ja sa cítim maximálne zrelaxovaná!“, pomyslela som si.

Skepticky som si povedala, že to bola náhoda. Odskúšala som to ešte tri krát a výsledok bol rovnaký. Vždy keď som sa po hodine zobudila, tak som sa cítila plná energie a oddýchnutá.Maitreya for invitation

Pol roka neskôr som absolvovala Gong Master Training a som hrdou vlastníčkou Gongu a iných skvelých hudobných nástrojov. Čím viac ho počúvam a čím viac na ňom hrám, tým mi pripadá úžasnejší.

Kde si môžete takýto Gong kúpeľ vychutnať?

Viac o tom, kedy a kde môžete zažiť Gong kúpeľ sa môžete dočítať tu.

Autor: Andrea Bajnoková

O našich aktivitách sa dozviete viac na http://vlnazdravia.sk/kalendar-aktivit/

 

4570 Zobrazené celkovo 6 Zobrazené dnes