pondelok , 27 september 2021
Domov > Články > Lukešovo desatoro neodporúčaných potravín

Lukešovo desatoro neodporúčaných potravín

Share Button

Obľmudr lukesúbený pediater, špecialista na čínsku medicínu Petr Lukeš odišiel do dôchodku, ale práce má napriek tomu vyše hlavy. Jeho veľký celoživotný koníček – čínska medicína – dnes naberá na význame. Veľa ľudí sa vyhýba klasickej medicíne a tak vyhľadávajú alternatíve metódy. Doktor Lukeš by nemusel vôbec spať. Toľko ľudí má problémy, s ktorými im klasická medicína nedokáže pomôcť.

Lukešovo desatoro neodporúčaných potravín bolo zostavených na základe skúseností občanov boskovicka v Českej republike, ktorí sú starší ako 85 a sú sebestační, ktorí sa neriadia reklamou a nečítajú „odborné“ časopisy.

1. Nekonzumujte cudzokrajné ovocie: kiwi, mandarínky, pomaranče atď. (len v obmedzenom množstve). Dováža se nezrelé, dozrievajú bez slniečka, obsah vitamínov je minimálny, zato obsah organických kyselín maximálny. Odvápňujú a pri značnej konzumácii spôsobujú osteoporózu.

2. Kupované jahody z cudziny – obsahujú oparové vírusy a spôsobujú afty a žltačku typu A.

3. Nejedzte nič, čo obsahuje kyselinu citrónovú, ktorá je z organických kyselín nejagresívnejšia. Dáva sa do všetkých malinoviek okrem čistej vody. Je v množstve potravín a bonbónoch. Odvápňuje organizmus – spôsobuje kŕče svalov, leptá sliznice, ktoré potom ľahko prepúšťajú infekčné vírusy a baktérie.

4. Nevyprážajte na oleji pre jeho nízky stupeň prepálenia a vznik dioxínov pri opakovanom vyprážaní vo fritézach.

5. Nepoužívajte margaríny – umelé tuky. Maslo je zdravšie. Žiadna krava svoje teliatko neotrávi – to radšej zdochne.

6. Nejedzte jogurty s dlhou dobou trvanlivosti. Sú plné konzervantov a sú mŕtve. Potom musíte kupovať jogurty, ktoré majú položivé baktérie.

7. Nejedzte vo väčšom množstve tavené syry a údeniny. Obsahujú rýchlosoli, ktoré štiepajú sirné mostíky v kolagéne a elastíne v cievach, šľachách a kĺboch.

8. Nekonzumujte pražené arašídy – obsahujú jedovaté alfatoxíny. Ďalej čipsy pre opakovaný prepálený olej (predstavte si, že jete státisíci balíček z 10x prepáleného oleja a ako vašej pečeni urobí dobre).

9. Nejedzte pečivo dlhodobo uskladnené v igelite. Už po 3 hodinách na ňom začína rásť pleseň Candida albicans.

10. Nekonzumujte vo väčšom množstve vlašské orechy, nezrelé banány, dlho vyluhovaný čaj – pre veľký obsah trieslovín (tanínov), ktoré taktiež na seba viažu vápnik s horčíkom.

Odporúčané potraviny:

Sú tie, ktoré jedli vaši predkovia, ktorí sa dožili najvyššieho veku a nepotrebovali žiť v domove dôchodcov.

Zdroj: http://www.petrlukes.cz/?p=46

 

4869 Zobrazené celkovo 1 Zobrazené dnes