utorok , 28 september 2021
Domov > Články > Láskou a prijatím k zdraviu a harmónii v živote

Láskou a prijatím k zdraviu a harmónii v živote

Share Button
laska a prijatie

Foto zdroj: http://www.freedigitalphotos.net; Autor: imagerymajestic

Mávate občas pocit, že vám život neustále nahráva skúšky? Stravujete sa zdravo, ale napriek tomu vás nádcha či kašeľ prenasledujú každým krokom? Prečo to niekomu v živote tak úžasne funguje, či už vzťahy, zdravie, práca alebo rodina? Môže k vám byť osud tak nespravodlivý? Máte veľa očakávaní?

Dokonalý život?

Mohlo by sa zdať, že existujú ľudia s dokonalým životom. S úžasnými ľuďmi okolo seba. S neuveriteľne pozitívnymi náhodami. S dokonalým partnerským vzťahom. S ukážkovými deťmi… Tak nejako sa nám to môže zdať. Je ľahšie zvaliť vinu na náš ,,krutý‘’ osud, ako sa nad celým tým dianím okolo nás zamyslieť. A možno sa na seba pozrieť ako nezávislý pozorovateľ, avšak s láskou a pochopením. Všetci robíme chyby. Máme na to právo. Aj prostredníctvom našich chýb rastieme. Stávame sa tým, kým máme byť. Približujeme sa viac k sebe samému. Neviňme sa za niečo, čo sme spravili zle, alebo nespravili vôbec. Pravdepodobne sme si tým mali prejsť. A aj vďaka tomu sme teraz silnejší a skúsenejší. Naše konania, presvedčenia a postoje nám vytvárajú náš život. Sme jeho tvorcami. Môžeme sa rozhodnúť, ako chceme žiť. Aký bude náš vzťah k partnerovi. K deťom. Všeobecne k ľuďom. Pretože náš postoj k nim, ale aj náš postoj samého k sebe ovplyvní ich postoj k nám.

Dokonalé zdravie?

V prvom rade si musíme uvedomiť, že všetko okolo nás je relatívne. To, čo pokladáme za správne, nemusí mať s pravdou nič spoločné. To, čo pokladáme za zdravé, či pre nás prospešné, nám môže spôsobovať zdravotné komplikácie. To, čo sa niekde napíše, nemusí v sebe obsahovať pravdivé informácie, či dokonca môže tvrdiť opak. Keďže sme ako ľudia veľmi podarené bytosti, máme každý z nás možnosť objaviť pravdu, ktorú hľadáme. Skúsme dať viac na intuíciu a na náš vnútorný hlas. Niekto potrebuje cestu pokus-omyl, aby nakoniec prišiel k pravde. Keď spravíme chybu a poučíme sa, je to v poriadku. Keď chybu neustále opakujeme, môže nám to pekne znepríjemniť život. Buďme aj k svojmu zdraviu vnímaví a všímajme si reakcie nášho tela. Vyrážky na tvári, bolesť žalúdka, opakujúce sa zdravotné problémy či suchá koža môžu byť signálom, že niečo nášmu telu nerobí dobre. Môže to byť strava, ale aj emócie.

Dokonalé vzťahy?

Keď sa obzrieme okolo seba, vidíme ľudí s rôznymi vlastnosťami, názormi, skúsenosťami, postojmi. S niektorými z nich si na prvý pohľad sadneme. S inými to nie tak celkom jednoduché. Možno nesúhlasíme s ich názormi. Možno nás obmedzujú. Možno priveľmi rozprávajú. Alebo sú celkom ticho. Mnohí od nás očakávajú určité skutky a správanie. Alebo očakávame nejaké správanie my. Keď sa naša predstava a očakávania nezhodujú s realitou, prežívame sklamanie či hnev, ktoré nášmu zdraviu veľmi ubližujú. Pritom je to iba o našom presvedčení a postojoch. Naučme sa prijímať rôznorodosť ľudí. Prijať rodinu takú, aká je, aj s ich možno pre nás chybami. Druhého nezmeníme, tak načo sa tým trápiť. Čo však zmeniť môžeme, sme my. Naše správanie, postoje, očakávania. Prijímajme ľudí. Prijímajme ich vlastnosti a vypočujme si ich názory. Sú to ich názory a my si môžeme nechať tie naše. Môžeme si zvoliť, s kým sa budeme stretávať a priateliť. Rodinu si nevyberáme, ale môžeme ich prijať v celej ich podobe.

Prijatie a láska liečia. Prijímajme ľudí, situácie. Majú nás niečomu naučiť. Predovšetkým objaviť samého seba. Nič predsa nie je len tak. Jedného dňa pochopíme, prečo. Vážme si seba, vážme si ostatných. Vážme si život. Vážme si každú chvíľu. Tu a teraz. S úsmevom a s láskou v srdci.

Prajem Vám krásne a pohodové veľkonočné sviatky:)

2867 Zobrazené celkovo 2 Zobrazené dnes

O autorovi Zuzana Jančoková

Zuzana Jančoková
Teším sa, smejem sa, milujem a robím to, čo ma baví. Mám rada ľudí a som šťastný človek. No nebolo to vždy tak. Zdravou stravou som dosiahla okrem zdravia a energie aj duševnú pohodu. Šťastie a zdravie spolu úzko súvisia a jedno bez druhého nie je ono. Schopnosť lieciť sa máme v sebe, len jej treba uvoľniť cestu a načúvať svojmu telu. Chcela by som všetkým, ktorí v sebe cítia potrebu vo svojom živote niečo zmeniť, pomôcť cestou inšpirácie.